SORULARINIZ – CEVAPLARIMIZ

İngiltere Dil Okulu Tavsiyeniz Var mı?

Bu konuda öncelikle araştırma yapmanız taraftarıyız; çünkü, kendi deneyimlerinizle bizimkileri karşılaştırabilmek için bir fırsatınız olması için İngiltere dil okulları hakkında web sitemizde gereken tüm açıklamalara kolayca ulaşabilirsiniz. Size yalnızca konusunda uzman Eğitim Danışmanlarımızın fikrini almak kalıyor. Bu da karşılıklı görüş alışverişi ile sizin taleplerine denk gelecek tavsiyeleri oluşturmamızda bizim için de kolaylık sağlamaktadır. En sağlıklı yol olarak bunu görüyoruz.

İngilizce Dil Kursuna Doğrudan Başvuru Yapabilir miyim?

İngilizce dil kursuna başvurular direk olarak okullara yapılmaktadır. İngiltere’de Eğitim ailesi olarak size bu konuda sınırsız olarak yardımda bulunuyoruz.

İngiltere Dil Okulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Okulun sunmuş olduğu programlara, sosyal olanaklarına, ders müfredatlarına, sosyal imkanlarına ve ücretlerine dikkat etmeniz ilk etapta dikkat etmeniz gereken noktalardır. Diğer yandan okulda bulunan Türk öğrenci sayısını da bilmenizde fayda vardır. Ayrıca sosyal yaşam açısından iç içe bir yaşamı tercih etmek dil gelişimi için avantaj oluşturmaktadır.

Hem Okuyup Hem Çalışabilir miyim?

Öğrenci ziyaretçi vizeniz varsa çalışamazsınız. Trier-4 Öğrenci Vizesi elinizde bulunuyorsa, yaşınıza ve çalıştığınız kuruma bağlı olarak haftada on ya da yirmi saate kadar çalışma olanağınız vardır.

Kurs Tarihleri Nedir?

Günümüzde ingiltere’de eğitim en az iki hafta en çok bir yıl süren kurslalar mevcuttur. Üniversite bünyesinde kurslar ise yılda üç dönem yani Ocak, Nisan ve Eylül aylarında başlamaktadır. Bu kurslara baş vuracaksanız en azından iki ay öncesinden hazırlığını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Erken baş vuruda amaç okullarda yer kalmaması durumunda önceden kendinizi garantilemektir.

Lisans Kayıtları Ne Zaman Yapılıyor?

Lisans programına baş vuruda bulunan uluslararası öğrenciler, online olarak  UCAS (University and Colleges Admissions Service) adresinden okullara ayrı ayrı baş vuru yapma yerine tek seferde en fazla beş okul seçme hakkı tanınır. En sağlıklı baş vuru bir yıl öncesinden yapılanı olmakla beraber baş vurular bir eylülde başlar on beş ocakta son bulur, bu tarihler dışında gerçekleşen başvurular geç baş vuru olarak değerlendirilmektedir.

İngiltere’de Mesleki Eğitim Alınıyor mu?

İleri eğitim kolejlerinde iki yıllık meslek eğitim programı yer almaktadır. Foundation Degree ya da Higher National Diploma olarak adlandırılan bu programlarla meslek hayatına geçiş yapılabilinir. Meslek hayatı yerine akademik geçiş yapmak isteyenlerde üç sene üniversite hayatının sonunda bir sene muaf sonrasında lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

Seçtiğim Okul Hakkında Bilgi nereden Alabilirim?

Sitemizde okullar ve programları hakkında detaylı bilgiye kolayca ulaşabileceğiniz gibi, Eğitim Danışmanlarımızla görüşerek, size yardımcı olacak daha fazla detaylara sahip olabilirsiniz.

Seçtiğim Okulun Kalitesini Nasıl Anlarım?

Bunun için resmi bir listeleme söz konusu değildir. Size bu konuda yardımda bulunacak listelemeyi en güncel hali ile Eğitim Danışmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

Kurs Ücretleri Hakkında Kısa Bilgi Alabilir miyim?

Tüm İngiltere dil okulları bir haftalık ingilizce kurs için masraflarınız dahil haftalık olarak ortalama iki yüz elli ile üç yüz elli sterlin tutmaktadır. Lisans programları için bu rakam, program bazında dokuz bin beş yüz ile otuz bin strelin arasında değişiklik göstermektedir. Lisasn üstü eğtim programlarında fiyatlandırma on bin strelinden başlarken bu rakam elli bin streline kadar çıkabilmektedir.

İngiltere Dil Okulu Programları Türkiye’de Tanınır mı?

İngiltere dil okullarına kayıt yaptırmadan bir ay önce YÖK’e dilekçe ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

İngilizcemi Nasıl Ölçebilirim?

Danışman firma gözetiminde ya da kayıt yaptıracağınız okul tarafından yapılmaktadır. Akademik eğitim devam kararı almış iseniz sizden seviyenizi gösteren bir belge istenmektedir.

Uzaktan Eğitim Var mı?

Uzaktan eğitim olanağı bulunmaktadır. Başta internet destekli olmak üzere basılı materyaller CD ve DVD’lerin yanı sıra video konferansları ve sohbet odaları da bulunmaktadır.