İngilizce Seviyesi Nasıl Artar?

İngilizce Seviyesi Nasıl Artar?

İngiltere'de Eğitim
İngiltere’de Eğitim

İngiltere’de Eğitim

İngiltere’de eğitim süreci – İkinci Dünya Savaşı sonrasında İngiltere ve ABD, teoriden pratiğe tropist bir yaklaşım içine girerek İngilizcenin hakimliğini dünyaya hızlı bir şekilde kabul ettirmiştir. Dilin öneminin farkında olarak gerçekleşmiş bulunan ve hayata geçirilen bu uygulamalar, öncelikle eğitim alanında yüksek yatırımlar ile desteklemiş ve eğitimde kalite standardını doğurmuştur.

Yine o dönemlerde bu ülkelerin aksine 1967 ve 1977 yıllarında pure science’den applied science müfredatına geçerek aynı yolu çizen Japonya ise bu başarıyı tekrarlayamamıştır. Japonya’nın tek eksiği belki de dünyaya açılım konusunda yavaş davranmış olması ve gelenekçi dokusunu bozmamak istemesi diye bakılabilir, ancak bugüne baktığımızda ise İngilizce, yirmi birinci yüzyılda dünya genelinde kabul görmüş olmakla birlikte, eğitim sistemindeki yeni hedefleri ile soru soran ve soru sormasını bilen bir yapılanma yaratırken, zihinde geçmişteki söylemleri sürekli tekrarlayan değil, bağımsız teoremler üretebilen, araştırıcı ve alternatif yönü yüksek bireyler üzerine kurulu olduğu görülmektedir. Böyle bir eğitim sistemi, kararlı insanların oluşmasında önemli bir rol üstlenmekle birlikte, günümüzde bunu başarı ile yerine getiren İngiltere’de eğitim süreci  de bu nedenle yüksek kontrol altında dünya standartlarının üstünde gerçekleşerek yapılanmasını sürdürmektedir.

İngiltere’de Eğitim Sistemi Neler Getirdi?

Devlet eliyle reformize edilmiş ve diğer yandan genç beyinlerin keşfinin sağlanması, aslında güçlü otoritelerin güçlü bireylerden çıktığının kanıtıdır. İngiltere’de eğitim sistemine bakılarak söylenecek tek şey belki de determinizmi çok önceden fark ederek bunu her alanda hem ülke açısından hem de birey açısından lehte bir koz olarak kullandığıdır. İngiltere, bugün dünya genelinde 150’ye yakın ülkeden uluslararası öğrenci başvurusu almakta ve kaliteli eğitim vermeyi devam ettirmektedir.

Yirmi birinci yüzyıl ile birlikte ortaya çıkan gerçeklerden biri olarak kuşkusuz bireyin kaliteli eğitim ile donanımlanması sonucu hayata rakiplerinin önünde fark atarak sahne alması diye de bakılabilir. Bu nedenle bunun en önemli aşaması eğitimi yurt dışında, özellikle ana dili İngilizce olan bir ülkede almaktır. İngiltere’de eğitim alarak diploma veya sertifika sahibi bir öğrencinin iş dünyasında adından bahsettirmesi daha kolay olurken, almış olduğu kaliteli eğitimden daha fazlasını verebileceği de bir gerçek olarak ortada durmaktadır.

Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Yurt dışı eğitim danışmanlık hizmetleri veren sitemizde İngiltere’de eğitim süreci üzerine okul tanıtımları, kampanyalar, konaklama, vize işlemleri, üniversite kurumları, kurslar, burslar, şehirlerin tanıtımları ve sosyal hayat hakkında bilgiler bulunmaktadır. İngiltere’de eğitim almayı düşünenler birebir olarak Eğitim Danışmanlarımızın uzman görüşlerinden yararlanabilir, okul seçiminden eğitimin tüm aşamalarına kadar son güncellenmiş bilgileri talep edebilirler. Bizlere, Ankara ve İstanbul merkez ofislerimizden direk telefon aracılığı ile iletişimde bulunabileceğiniz gibi, İLETİŞİM sayfamızda bulunan formu birkaç dakika içinde doldurarak da görüşlerinizi iletebilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Eğitim Danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri bildirimde bulunarak bilgilendirme yapacaklardır.