İngilterede Üniversite Sınavları ve Giriş

İngilterede Üniversite Sınavları ve Giriş

İngilterede Üniversite Okumak

Geçtiğimiz yüz yılın ikinci yarısında başlayan bir atılımla rakipleri olan Almanca ve Fransızca’ya karşı zafer kazanan İngilizce sayesinde, İngiltere, bugün geldiği nokta itibariyle yıllık bütçe gelirinin yüzde yetmiş üçünü eğitim sektöründen sağlamaktadır. Dünyanın en büyük altıncı ekonomisine sahip olan bir ülke olarak, İngiltere, eğitim sistemine verdiği önem ile hem kalite belirleyici sıfatını taşımakta hem de eğitim sonrası vermiş olduğu belgelerle dünyada pek çok öğrenciye yeni iş olanaklarını en iyi koşullarda alabilmeleri için avantaj oluşturmaktadır.

Yurtdışı Üniversite Okuma Avantaj mı?

İngiltere Dil Okulları

Yurt dışı eğitim ayağında harekete geçilmesi ile ivme kazanmış olan İngilizcenin kitleler tarafından benimsenmesi de önemli bir unsur olarak bu diyalektiğin yayılmasına olanak sağlamıştır. Günümüzde, dünya geneline hakim olan bir dil olarak, artık genel kabul görmüş olan İngilizce, kendi başarısı ile bugün İngiltere’ye yılda yüzde yetmiş gibi yüksek bir rakamda gelir sağlamaktadır. Konjektürel gelişimin ardından içinde yaşadığımız zaman diliminde İngilizce’yi ana dili olan İngiltere’de eğitim sistemine göre almak ve öğrenimi tamamlamak da bir bakıma öğrenci için dünyaya açılmak anlamına gelmektedir.

Küresel dünya gerçeğinde eğitim bu döngünün yalnızca bir parçası olsada, aslında önemli bir parçasıdır. Bu açıdan ele almak gerekirse, yerel ve ulusal eğitim düzeyleri yeterli kalmamakta ve yurt dışı dil eğitim bir gereklilik olmaktadır. Bu bilinç ile hareket alanı yaratan öğrenciler, İngiltere’de üniversite okumak ile hayatlarının ardından gelecekte birer lider vasfı ile iş dünyasında olduğu gibi pek çok alanda başarılarını sergilemektedir.

Farklı deneyimler kadar farklı bir perspektif ile dünya geleceğine bakan ve özgür düşünce yapısı eşliğinde sorgulayan, üreten ve fikir sunabilen bir öğretimi temel alarak öğrencilere sunan İngiltere’de eğitim sistemi, dünya gerçeği olan performansa dayalı olarak oluşum gösteren kalitenin izini takip etmeyi de öğretmektedir. Bireysel gelişime katkı sağlayan bir eğitim sistemi olan İngiltere eğitim sistemi, aynı zamanda kazanılmış bir bireyin kazanılmış bir toplum demek olduğuna en büyük kanıt olmaktadır.

İngilterede Üniversite Okumak İçin Gerekenler

İngilterede üniversite hem okuyup hem de eğitimden arta kalan zamanlarda iş olanağı bulunmaktadır. Bu konuda tüm merak ettiklerinizi öğrenmek için web sitemizde İNGİLTEREDE ÜNİVERSİTE HAYATI başlıklı yazıda detaylı olarak bulabilirisniz…

İngiltere’de Eğitim ailesi olarak, 15 yıllık kurumsal yapımız çerçevesinde yurt dışı eğitim hizmetini İngiltere’nin en kaliteli okul kurumları ile gerçekleştiriyoruz. Ankara ve İstanbul merkez ofislerimizde bulunan, konusunda uzman görüşleri ile sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunan Eğitim danışmanlarımızdan İngiltere’de üniversite, burslar, kurslar, sınavlar, konaklama, fiyatlar ve başvuru sürecini Kişiye Özel Hazırlanmış Program eşliğinde talep edebilir ve size uygun eğitim koşullarını hemen öğrenebilirsiniz. Eğitim Danışmanlarımız sizinle birebir görüşme esnasında sizeen uygun programı hazırlamaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken telefon aracılığı ile bizimle iletişime geçmek olduğu gibi İletişim sayfamızda yer alan Geri Bildirim Formunu doldurup göndermektir. Sizlere en kısa sürede dönüş sağlanmaktadır.

İngilterede En Ucuz Üniversite

İngiltere üniversite, ingiltere üniversite fiyatları, ingilterede üniversite kayıt, ingilterede üniversite başvuru, ingilterede üniversite programları, ingilterede üniversite tavsiye, ingilterede en ucuz üniversite, ingilterede üniversite sınavları…

İngilterede üniversite eğitimi bilindiği gibi üç yıl sürmektedir.

Sitemizde en ucuz üniversitelerin yanı sıra, özellikle son yıllarda ülkemizde de konusu sıkça geçen MBA okulları, lisans eğitim programları hakkında da detaylara ulaşabilirsiniz.

Üniversite seçiminde bulunurken, kriterlerle hareket etmekte fayda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üniversite eğitimini daha ucuza getirmek için burs ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Bu konuda İngiltere’de Eğitim ailesi olarak çalışmalarımız devam etmekte olup, konu hakkında tüm detayları Eğitim Danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Hatta üç yıl süren üniversite eğitimini Sıkıştırılmış Program sayesinde iki yılda tamamlayabilirsiniz.

BA (Hons) Business Administration Lisans Programı, 6.950 Sterlin toplam fiyat olurken eğitim süresi iki yıldır.
BSc Computing(Bilgisayar) Programı, toplan fiyat 6.950 sterlin ve süre yine iki yıldır.
BSc (Hons) Accounting (Muhasebe ) programının toplam fiyatı 6.950 sterlin ve iki yıl sürmektedir.

Lisans Tamamlama Programları ise;
BA (Hons) Business Administration (İşletme), 4.950 sterlin toplam ücreti ile birlikte on altı ay sürmektedir.
BSc Computing(Bilgisayar), 4.950 sterlin ve on altı ay devam etmektedir.
BSc (Hons) Accounting (Muhasebe ), 4.950 Sterlin olup yine on altı ay sürmektedir.

Kayıt Şartları;

Lise Diploması
IELTS veya denkliği aranmaktadır. IELTS skoru ortalama 6,0 ve diğer bölümler en az 5,5 olmalıdır.

Kayıt için olması gereken evraklar;

Diploma veya geçici mezuniyeti gösterir belge,
Transcript,
Pasaport,
Akademik Referans,
Okul başvuru formu,
IELTS veya denkliğinde alınmış geçerliği olan skor,
İş referansı

{star-snippet}