İngiltere’de Üniversite Okuma Şartları

İngiltere’de Üniversite Okuma Şartları

Geleceğin garanti altına alınması ancak kaliteli bir eğitim ile mümkün olmakla birlikte, bir diğer önemli kriter ise diplomanın nereden alındığıdır; İngiltere’de üniversite eğitimi alan ve iş hayatına atılanlarda görülen yüksek başarı ise bu ülkenin köklü üniversitelerinden mezun olmanın verdiği sınırsız bir fırsattır.

Bugün İngiltere eğitim kurumları dünya genelinde kabul görüyor; bunun en başlıca nedeni ise hem disiplin altında eğitim kalitesinden taviz verilmemesi hem de küresel olarak dünya genelinde geçerliliğini kabul ettirmiş olmasıdır. Ülkemizde her yıl on beş bine yakın öğrenci başvurusu alan İngiltere’ye dünyanın yüz elliye yakın ülkesinden ortalama altı yüz bin öğrenci eğitim için geliyor.

Ülke ortalamasına bakıldığında ülke başına beş bin gibi bir rakam çıkarken, ülkemizden giden öğrenci sayısının on beş bin olması, İngiltere’nin ülkemize yakınlığı ve yalnızca iki saatlik zaman farkıdır. Bununla birlikte belki de en önemli neden bu ülkede üniversite eğitiminin yalnızca üç yıl olmasıdır. Gençler üç yılda üniversite bitirmenin verdiği kazanımın gayet farkında olarak İngiltere’yi tercih ediyor. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın pek çok ülkesinde üniversite eğitiminin dört yıl olması, rakipleri olan diğer gençler ile aralarındaki farkı da ortaya çıkarıyor.

Ekonomik maliyet olarak İngiltere’nin pahalı bir ülke olduğunu söylemek pek doğru bir neden değildir aslında; üç yıl eğitimi İngiltere’de alan bir öğrenci kendi ülkesinde dört yıl eğitim aldığında hemen hemen aynı eğitim masrafını karşılamak durumunda. Biraz derinlemesine araştırma ile bu dengeyi korumak ise oldukça kolay olmaktadır. Bunun için tek yapılması gereken yalnızca profesyonel olarak destek almaktır.

İngiltere’de Eğitim ailesi olarak on beş yıldır ÜCRETSİZ eğitim danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Bugüne kadar binlerce öğrencimizi İngiltere’de eğitim için gönderdik. Bu konuda oldukça yüksek miktarda referansada sahibiz. Bizimle direk olarak iletişime geçebilir ve siz de ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Hangi aşamalarda neler ile karşılaşacağınız, bütçenize uygun okul seçimi, başvuru süreci, vize işlemleri, konaklama sorunu gibi pek çok konuda sizlere destek oluyoruz. Detaylara sahip olmak için öncelikle http://www.ingilteredeegitim.gen.tr/ingilterede-universite sayfamızı ziyaret edebilir ve daha sonra Ankara veya İstanbul ofislerimizle irtibata geçerek hemen geleceğinize yön verebilirsiniz.