İngiltere’de Üniversite Kayıt Tarihi

İngiltere’de Üniversite

Yüksekokul eğitimini ekonomik fiyatlar çerçevesinde gerçekleştirmek isteyenler, İngiltere’de üniversite eğitim fırsatından yararlanıyor. İngiltere dil okulları, yaz okulları, kamplar, programlar ve diğer merak ettiğiniz tüm konular hakkında detaylar bu sayfada…

Neden İngiltere’de Üniversite Eğitimi Almalısınız?

  1. Üniversite sınavınız beklediğiniz gibi geçmedi diyelim; alabileceğiniz puan ile hedefiniz arasında uçurum kadar fark olması, hemen sizi bir alternatif arayışına itiyor… Bu gibi durumlarda hareket alanını genelde sınırlıdır ya bir sonraki seneye daha çok verim alabilmek için yine aynı tempoda ders çalışır gibi çalışmak ya da şansınızı yurt dışı eğitimden yana kullanmak. Yurt dışı eğitim alternatifini kullanmak sizi bir yıl erken üniversiteli yapacaktır.

O zaman kendinize hemen şu soruyu sorun; üniversite sınavım beklediğim gibi geçmedi, ama iyi bir üniversite eğitimini de istiyorum, ne yapmalıyım şimdi?

İngiltere’de eğitim almak ister misiniz peki? Ya da İngiltere’nin ne farkı var diğer ülkelerden, diyor soruyorsanız, bu sayfayı iyi okuyunuz…

İngiltere’de Üniversite Kaç Yıl?

İngiltere’de yükseklisans eğitimi alacak herhangi biri, üniversite tercihini kolaylaştıracak çok uygun ve aynı zamanda kaliteli üniversite geçiş programlarından yararlanabilir. 3 Yıl gibi kısa süresi ile diğer ülkelere nazaran bir yıl avantaj sağlayan üniversite eğitimine daha başlar başlamaz geleceğinize daha emin adımlarla devam edebileceğinizi hemen görebilirsiniz.

İngiltere’de Üniversite Giriş Tarihi

İngiltere’de Üniversite Kayıt Tarihi… İngiltere’de akademik öğrenim yılı Eylül ve Ekim aylarında başlar. Başvurular için bu tarihler esas alınır.

İngiltere’de Üniversite Kayıtlarında İstenen Evraklar?

Dil yeterliliğinin yanı sıra akademik başarı da aranan üniversite kayıtlarında, genelde kurumlar arasında şartlarda değişiklik görülmektedir.  Yine genel olarak A Level giriş şartları arasında önemli yere sahiptir. Hem eğitimin devamı hem de sosyal hayat için dil yeterliliği şarttır; TOEFL, 80 barajı ve IELTS için 6 ortalama genelde kayıt sürecinde öğrenciden istenilen kriterdir.

Her başvuru sahibinden istenilen ve değerlendirmeye alınan evraklar şunlardır;

Diploma, Transkript, Niyet Mektubu, CV, Akademik Referans, TOEFL ve IELTS sonuç belgeleri.

Diğer yandan yayımlanmış eseriniz varsa bunu da sunabilirsiniz.

İngiltere’de Üniversite Programları Nelerdir?

İngilizce Dil Eğitimi -ELP-

Yükseklisans –Master/Post-Graduate-

Hızlandırılmış Sınav Hazırlık Kursu –IELTS Express-

12. Sınıfa eşdeğer olan İngiliz Lise Programı –A Level-

Üniversite’ye Hazırlık –Foundation-

Diploma

Lisans –Undergraduate-

Master İçin Hazırlık –Pre-Master-

İngiliz Lise Programı 10 ve 11 sınıflara denk –GSCE-

Doktora –PHD-