İngiltere’de Üniversite Eğitimi Alanlar

İngiltere’de Üniversite Eğitimi Alanlar

Geleceğin şekillenmesi açısından eğitimde kalite kadar güvencede ayrı bir önem taşıyor, bu nedenle günümüzde özellikle İngiltere’de üniversite okumak değerini her geçen gün artırıyor. Bir anlamda geleceğin şekillenmesi ve garanti altına alınması yurt dışı eğitim ile mümkün oluyor demek, yanlış bir tabir değildir artık.

Deniz aşırı ülkelere göre avantaj yaratan İngiltere’nin bizlere sağladığı diğer fırsatlar nelerdir peki? Yalnızca ülkemize yakın oluşu mu, yoksa başka nedenlerde var mıdır?

Kuşku yok ki, kaliteli bir eğitim oluşturan İngiltere’nin avantajları oldukça geniştir. Örnek verecek olursak, üniversite eğitimi dünya genelinde dört yıl sürerken, bu ülkede yalnızca üç yıl eğitim almak yeterli. Bir yıl az bir zaman dilimi değildir. Rakipleriniz olan diğer üniversiteli gençlere bir yıl fark atmaktır bu. Bir diğer önemli avantaj ise ana diliniz gibi İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanıyor olmanız. Küresel dünyada İngilizce genel kabulü ile önemli bir yer ediniyor. Bugün tüm iş görüşmeleri İngilizce eksenli olarak gerçekleşiyor.

İngiltere’de üniversite hakkında kapsamlı bilgilendirmeyi http://www.ingilteredeegitim.gen.tr/ingilterede-universite adresinden yapabilirsiniz. Unutmayın, sitemiz ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ ile her zaman yanınızdadır.