İngiltere’de Üniversite

ingiltere’de üniversite kayıtları

İngiltere’de eğitim almak isteyenler için İngiltere dil okulları, yaz okulları ve  ingiltere’de üniversite programları hakkında tüm bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz…

Gençler üniversite sınavınız beklediğiniz gibi geçmedi mi? Veya daha iyi bir eğitim almak mı istiyorsunuz ?

Kendinize de sorduğunuz bu iki sorunun herhangi birine “evet” diyorsanız, size harika bir haberimiz var. İngiltere’de eğitim almak ister misiniz? Üstelik tahmin edemeyeceğiniz ekonomik fiyatlar çerçevesinde…

Üniversite tercihinizi kolaylaştıracak sizler için çok uygun ve aynı zamanda kaliteli üniversite geçiş programlarımız bulunuyor. İngiltere’de 3 yıl gibi diğer ülkelere göre daha avantajlı olan üniversite öğrenimi gördükten sonra geleceğinize daha emin adımlarla devam edebilirsiniz… Aşağıda size bu konuda bilgi sunacak program tanıtımları yer alıyor, Dilerseniz eğitim danışmanlarımız ile de iletişim kurabilirsiniz.

LSI Dil Okulu İle Üniversite Öncesi İlk Adımı Atın

LSI Dil okulunda yeterli düzeyde İngilizce eğitimi aldıktan sonra ingiltere’de üniversite hayatına LSI akademik danışmanlarınızın yardımıyla kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik eğitiminiz süresince üniversitelere düzenlenecek geziler ve tanıtımlar ile eğitim almak istediğiniz bu üniversiteye orada iken görüp karar verebileceksiniz. Yalnızca bunlarla sınırlı değil, bunlara ek olarak program sonunda sizi ne bekliyor bilmek ister misiniz?

Program Sonunda Sizi Ne Bekliyor?

 • İngilizce seviyenizle birlikte gramer ve konuşma bilginizi geliştirmiş,
 • Akademik boyutta İngilizceyi öğrenmiş,
 • IELTS ve TOEFL sınavlarına kaliteli eğitmenler kontrolünde hazırlanmış,
 • Üniversiteler hakkında geniş araştırma yaparak istediğiniz üniversiteye karar vermiş,
 • Üniversite kayıt işlemlerinizi LSI Dil okulunun profesyonel eğitmenleri danışmanlığında yapmış olacaksınız.

http://youtu.be/4Ad8etHsXvY

Üniversite geçişi öncesi dil eğitimi ve TOEFL-IELTS sınavlarını üç değişik yoldan alabilirsiniz.

1- Üniversiteye İngilizce ve Mesleki Hazırlık Programı: Bu programda Yoğun İngilizce Eğitimi + TOEFL ve IELTS Eğitimi + Üniversite de eğitim alacağınız alanınıza yönelik bire bir mesleki İngilizce dersleri hepsi bir arada verilmektedir. Örnek vermek gerekirse, eğer ingiltere’de üniversite kararı verdikten sonra üniversitede mühendislik okumayı düşünüyorsanız, bu programda haftada iki saat alacağınız bire bir size özel derslerde İngilizce mühendislik temel dersleri üzerine öğrenim alacaksınız. Bu da size üniversitedeki ilk senenizde büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu program için önceden kayıt yaptırmanız yeterlidir.

2- Üniversiteye Hazırlık Dil Eğitimi: Bu programda Yoğun veya Genel İngilizce Eğitimi + TOEFL ve IELTS Eğitimini bir arada alarak dilediğiniz üniversiteye geçisiniz yapılacaktır. Ancak bu programda yukarıdaki seçenekte bulunan bire bir mesleki İngilizce eğitimi yoktur.

3- TOEFL / IELTS/ TOEIC HAZIRLIK KURSLARI: Genel İngilizce düzeyi çok iyi olan, Türkiye de üst düzeyde İngilizce eğitimi almış öğrenciler için direk olarak sadece sınav hazırlığı yapan bir kurstur. Bu öğrenim sonunda TOEFL ya da IELTS den yeterli puanı aldığını takdirde direk olarak üniversiteye geçiş yapabilirsiniz.

UNIVERSITY OF MANCHESTER www.manchester.ac.uk

Manchester’ da bulunan bu üniversite dünyanın yüz seksen ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır ve neredeyse hemen hemen her alanda eğitim vermektedir.

Bu üniversitenin ücretleri yıllık £ 8.000ve £12.000 arasındadır,ayrıca ingiltere’de üniversite tercihinde önemli ediniyor.

Lisans Programları

Manchester Üniversitesi lisans programları şu şekilde gerçekleşiyor;

 • Muhasebe ve Finans, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik, Uzay Mühendisliği, Mimarlık, Sanat Tarihi, İşletme, Kimya Mühendisliği ve Analitik Bilimler, Kimya, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Suç Bilimleri, Diş Hekimliği, Drama, Ekonomi, Genetik, Siyasal, Eğitim Bilimleri, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, İngiliz ve Amerikan Bilimi, Politika ve Uluslar Arası İlişkiler, Tarih, Hukuk,  Makine Mühendisliği, Tıbbi Biyokimya, Tıp, Mikrobiyoloji, Moleküler Biyoloji, Müzik, Eczacılık, Psikoloji, Fizyoloji, Sosyal Gönüllülük, sosyoloji.
 • Üniversite aynı zamanda bu alanlarda yüksek lisans öğrenimi de vermektedir.

UNIVERSITY OF NOTTINGHAM www.notthingam.ac.uk

Jubilee, University Park ve Sutton Bonington adı altında toplam üç kampusü bulunan okul ingiltere’de üniversite denildiğinde “Nottinghill” filmiyle de ün kazanan Nottingham şehri hemen akıllara gelmektedir. Okulda bir yıllık bölüme;

 • Hazırlık öğrenimi £8,650
 • Lisans Eğitim Fakülteleri Güzel Sanatlar, Hukuk ve Sosyal Bilimler £9,600
 • Bilim ve Mühendislik £12,600
 • Tıp (BMedSci) £13,300

Lisans Üstü Eğitim Fakülteleri

 • Güzel Sanatlar, Hukuk ve Sosyal Bilimler £9,600
 • Bilim ve Mühendislik £12,600
 • İşletme/MAs (most) £12,000
 • Uluslararası İşletme MBAs £19,500
 • Genel ve Finansal İşletme MBAs £18,500

UNIVERSITY OF BATH www.bath.ac.uk

 • Bath, tarihi UNESCO binasının karşısında geniş yeşil alanlarda kurulmuştur ve bütün restoran ve alışveriş merkezlerine yakın bir mesafede bulunmaktadır.

Lisans Eğitimi Güzel Sanatlar ve Sosyal Bilimler    £9,450 Mühendislikler    £12,050

Yüksek Lisans Eğitimi Güzel Sanatlar ve Sosyal Bilimler    £9,650

Mühendislikler     £12,350

UNIVERSİTY OF WALES www.bangor.ac.uk

Lisans Bölümleri

ingiltere’de üniversite lisans bölümleri şu şekilde gerçekleşiyor;

Tarım, İşletme, Finans, satış ve Pazarlama, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, okul öncesi Eğitim, Elektronik, Turizm, Tarih ve Arkeoloji, Hukuk, Dil Bilimi, Medya ve Film, Modern Diller, Müzik, Psikoloji, Sosyal Bilimler, Spor Bilimleri.

Yüksek Lisans Bölümleri

Bangor İşletme Okulu, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Müzik, Psikoloji, Elektronik Mühendisliği, Coğrafya ve Yer Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, İngiliz Dil Bilimi, Modern Diller, Sosyal Bilimler.

Lisans ve Yüksek Lisans Ücretleri Güzel Sanatlar ve Sosyal Bilimler Fakültesi  £8,200 Eğitim Fakültesi   £8,200 Mühendislik Fakültesi  £9,100 (yüksek lisans £9,500 – £11,000)

MBA £9,950

LONDON SCHOOL OF ECONOMICS (and politics) www.lse.ac.uk

 • Londra’da bulunan bu Üniversitede ekonomi ve politika alanlarında eğitim verilmektedir ve alanındabu üniversite  ingiltere’de üniversite denildiğinde en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Lisans Bölümleri Muhasebe ve Finans, Antropoloji, Dil Bilimleri, Hukuk, Business Mathematics and Statistics, Ekonomi Tarihi, Ekonomi,Employment Relations, Çevre, Coğrafya, Siyaset Bilimi, Uluslar arası Tarih, uluslar arası İlişkiler,  İşletme, Matematik ve Ekonomi, Sosyal Politika, Sosyal Psikoloji, Sosyoloji

Master / Yüksek Lisans Master of Science (MSc), Master of Arts (MA), Master of Laws (LLM), Master of Public Administration (MPA), Master of Business Administration (MBA) Master of Philosophy (MPhil) or Doctor of Philosophy (PhD).

IMPERIAL COLLEGE LONDON www.imperial.ac.uk

 • Londra’da bulunan bu universitenin toplam 10 adet kampusü bulunmaktadır aynı zamanda tıp öğrencilerinin uygulama yapabileceği bir hastaneye de sahiptir.

Mühendislik Fakültesi    £18,500 Faculty of Natural Sciences    £17,350 Kimya Bölümü    £18,400 Matematik Bölümü   £14,400 BSc/MSci in Biomedical Science   £18,350 Tıp Fakültesi (klinik öncesi)  £22,650 Tıp Fakültesi (uygulamalı klinik eğitimi)   £33,800

Üniversite aynı zamanda birçok alanda yüksek lisans eğitimine olanak sağlamaktadır ve ücretleri £3,500 – £22,00 arasında değişmektedir.

ANGLIA RUSKIN UNIVERSITY www.anglia.ac.uk

 • Anglia Ruskin Üniversitesi Chelmsford ve Cambridge’ de bulunan iki ana kampusünde toplam olarak yirmi sekiz bin öğrenciye öğrenim vermektedir. Her türlü alanda lisans ve yüksek lisans eğitim olanağı sunan ingiltere’de üniversite neredeyse aradığınız bütün bölümleri bulmanız mümkün.

Lisans Bölümleri: £ 8,450 Yüksek Lisans Bölümleri: £  8,725 MBA: £  10,975

İngiltere’de Üniversiteye Giriş ve Çalışma Olanağı

İngiltere’de akademik yıl Eylül ve Ekim aylarında başlamaktadır. İngiltere’de üniversite kayıtları için akademik başarı ve dil yeterliliği şartları aranmaktadır, bu şartlar çerçevesinde kayıt için gerekli olan unsurlar üniversiteler arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Genel olarak A Level derece giriş için önemli bir şarttır. Sosyal hayatı sürdürmek ve eğitimi devam ettirmek için de İngilizce dil seviyesinin yeterli olması gerekmektedir. Bu aşamada TOEFL 80 barajı varken, IELTS için 6 ortalaması genelde aranan kriterdir.

Her müracaatın teker teker değerlendirilmesinin yanı sıra gereken evraklar aşağıda belirtilmiştir. Diploma Transkript Niyet Mektubu Cv Akademik referans IELTS ve TOEFL sınav sonuçları

Ayrıca elinizde bulunuyorsa yayınlamış eseriniz, sanat ve dizayn bölümleri için protfolyo da istenilenler arasındadır.

İngiltere’de üniversite okumak dışında çalışma imkanı da verilmektedir. Tüm detayları öğrenmek için ÜCRETSİZ EĞİTİM DANIŞMANLIĞI hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ankara ve İstanbul merkezlerimizle iletişime geçmeniz yeterlidir. Unutmayın, günümüzde yurt dışı eğitim bir zorunluluk haline gelmektedir, erken davranmakta her zaman yarar vardır…

İngiltere’de Eğitim Dil eğitimi en kaliteli şekilde almanız için; başvuru işlemleri, kayıt, vize, konaklama, ders programları ve okul tercihleri hakkında bize ücretsiz danışabilirsiniz… Üniversite başvuru, kayıt ve diğer sorularınız için http://www.ingilteredeegitim.gen.tr/ingiltere-dil-okullari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.