İngiltere’de MBA

İngiltere’de MBA

İngiltere’de Mba – Öğrencilerini olduğu kadar mezunlarını iş adamlarını ve işletmeleri de destekleyen İngiltere’de MBA, 1967 yılındaki kuruluş amacına uygun olarak yüksek lisans işletme eğitimini geliştirmektedir. Kurum, bugün altmış sekiz ülkede yüz yetmiş sekiz okulun akreditasyon kuruluşu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

MBA programlarına kabul edilebilmek için lisans derecesinin yanı sıra üç yıllık iş deneyimi de gerekmektedir. MBA başvurularında okul kendi içinde giriş sınavı yapabileceği gibi GMAT yani işletme giriş sınavına da öncelik tanımaktadır.

İngiltere'de eğitim

MBA Programları Ücreti Ne Kadar?

MBA ücretleri 15.000 ile 60.000 GBP arasında değişiklik gösterirken, karşılıksız burs avanatajının yanı sıra maddi yönden ödeme zorluğu çekenlere sunduğu seçenekleri de sunmaktadır. Geçmiş yıllarda iki yıllık ve tam zamanlı olarak program akışı olan MBA’de bugün yarı zamanlı kurslara geçiş olmaktadır. Tam zamanlı kurslarla aynı değeri taşıyan yarı zamanlı kurslar, yüz yüz eğitim ile uzaktan eğitimi birleştirmektedir. Benzer fikirlere sahip bireylerle beraber çalışma fırsatı da sunan program, geniş bir öğrenci pazarına hitap etmektedir.

Kişisel gelişimi grup çalışmaları ile birlikte sunan program, derslerde kazanılmış deneyimlerin uygulamada da sağlanması açısından öğrenci lehine olmaktadır. Öğrenciye zenginlik aşılayan ve aynı zamanda deneyim de kazandıran İngiltere’de MBA programlarında standart olarak 25 ülkeden gelenler tarafından grup oluşturularak eğitim verilmektedir. Bu farklılık, zenginlik içerisinde yeni işletme ağlarına ulaşım sağlamaktadır. Kurum, Londra merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

İngiltere’de MBA programı ile ilgili detayları Eğitim Danışmanlarımızla hemen iletişime geçerek güncel değişiklikler çerçevesinde öğrenebilirsiniz.