İngiltere’de Lisans Programları

İngiltere’de Lisans Programları

İngiltere’de Lisans Programları – Türkiye’de dört yıllık lisans eğitimine eşdeğer olarak üç yıl süren bir eğitim sistemi ile lisans  eğitmini yerine getiren İngiltere’de sistemin lisans ve yüksek lisans olarak ikiye ayrıldığı görülmektedir. Lisans dönemi üç yıl sürerken, yüksek lisans dönemi de bir yıl sürmektedir. Bazı okullarda bu sürenin iki yıl olduğu da görülmektedir. İngiltere’de lisans programları, eğitim sistemi gereği pek çok ülkeye göre daha kısa süren bir eğitimi benimsemiştir.

 

İngiltere’de Lisans Programları ve Artıları

Tüm dünyada geçerliliği olan bir eğitim kalitesine sahip olarak öğrencilerini diploma sahibi yapan İngiltere’de bu sistem undergraduate ve post-graduate olarak adlandırılmaktadır. İngiltere’de lisans veya yüksek lisans fırsatı ile iş dünyasına doğrudan adım atabilir ve pek çok kapıyı kolaylıkla açabilirisniz.

Program çeşitliliği ile eğitime önemli derecede avantaj kazandıran İngiltere’de lisans veya yüksek lisans deneyimini yaşamak istiyorsanız, daha önce bu eğitimden geçmiş bireylerden tavsiyeler alabilir ve onların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. İE ailesi olarak, sizlere ilk aşamdan son noktaya kadar profesyonel olarak danışmanlık desteği veriyoruz. Dinamik ve köklü bir eğitim eşliğinde, dünya geneli tarafından kabul görmüş bir ülkeden almış olacağınız belge ile siz de geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.

İngiltere’de lisans ve yüksek lisans konusunda tüm merak ettiklerinize bir telefonla bize ulaşarak anında cevaplar bulabilirsiniz. Dilerseniz İletişim sayfamızda yer alan Geri Bildirim Formunu doldurarakta bizimle iletişime geçebilirisniz. İngiltere’de lisans programları hakkında konusunda uzman görüşleri ile Eğitim Danışmanlarımız anında sizlere bildirim yapmak ve bilgi sunmak için iletişime geçmektedir.