İngiltere Dil Okulu Vize İşlemleri 2014

İngiltere Dil Okulu Vize İşlemleri 2014

Amerika ve Avustralya gibi deniz aşırı ülkelere karşı yalnızca üç buçuk saatlik bir mesafede bulunan İngiltere ile İngilizce eğitiminizi kalite ve standart üstü bir şekilde rahatlıkla karşılayabilir ve İngiltere dil okulu vize işlemleri hakkında bilgilenerek tüm aşamaları yerine getirebilirsiniz… Bugün eğitim kalitesi ile dünya ölçeğinde yüz elliye yakın ülkeden öğrenci akınına uğramaktadır. İngiltere’de dil öğrenimi ile masraflarınızın tam karşılığını alabilirsiniz.

 Vize İşlemlerinde Son Değişiklik

İngiltere dil okulu vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz sayfamızı ziyaret edebileceğiniz gibi,işlemler konusunda aydınlatıcı bilgileri son güncellenmiş hali ile Eğitim Danışmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

İngiltere’de vize işlemleri 2009 yılından sonra köklü değişimlere sahne olmuştur. Bu değişimler sonrası kısa ve uzun dönem olmak üzere iki ye ayrılan sınıflandırmada kısa döneme vizesi Student Visitor Visa, uzun dönem vizesi ise Tier 4 olarak adlandırılmıştır.

Kısa dönem öğrenci vizesi en çok altı ay olarak verilirken,Tier 4 vizesi için uzatma başvurusu İngiltere mercilerine yapılabilinmektedir. Student Visitor Visa işleminde çalışma hakkınız bulunmazken, Tier 4 vizesinde ise yalnızca lisans ve lisans üstü öğrencilere haftada yirmi saat part-time çalışma izni verilmektedir.

Başvurularında bulunan öğrenciler, vize işlemlerini 2010 yılından itibaren online olarak gerçekleştirmektedir.

İngiltere dil okulu vize işlemleri sn derece dikkatli davranılarak aşılması gereken bir adımdır. Bugüne kadar yanlış belge doldurulması, vize işlemlerinde geçerliliği bulunan evrak eksik doldurulması ve teslim edilmesi pek çok öğrencinin ikinci defa başvuru hakkına sahip olamamasına neden olmaktadır.

Bu türden engellerle karşılaşmamak için profesyonel destek alınması ve ilk seferde vize işlemlerinde sorun yaşanmaması açısından önemlidir.

İngiltere dil okulu vize işlemleri ilk seferinde yaşanabilecek olumsuzluklar ikinci bir vize başvurusunun direk reddeilmesine neden olmaktadır.

Yurt dışı eğitim, 21. yüzyılda kariyer basamaklarının hızlı çıkmak için bir gereklilik halini aldı. Özellikle dünya geneline hakim olan İngilizce ise bugün iş dünyasında önemli derecede yerini korumaktadır. Günümüzde dünyada 150′ye yakın ülke öğrencisi, dil eğitimi almak ve iş dünyasında yerlerini almak için İngiltere dil okulları ile iletişime geçmekte, ana dili İngilizce olan bir ülkeden diploma veya sertifika alarak iş dünyasına daha hızlı ve güvenilir adım atmaktadır.

 

İngiltere’de Eğitimin Size Getirisi

İngilterede eğitim sistemi, dil okulları ve üniversiteler ile sizlere bu fırsatı dünyanın pek çok ülkesine göre ekonomik fiyatlar çerçevesinde sunmaktadır. İngiltere’de hem çalışıp hem okuyabilir, öğreniminizi devam ettirirken aynı zamanda değişik kültürleri tanıyabilir ve arkadaşlıklar sayesinde kendinize yeni fırsatlar yaratabilirsiniz. Ayrıca İngiltere’de almış olduğunuz eğitim ile yalnızca Cv’nize de katkı sağlamış olmakla kalmayıp, geleceğinizi garanti altına da alabilirsiniz.

 

İngiltere’de Eğitim ve İş

İngiltere dil okulları ile dil becerinizi artırabilir, sosyal olanakların çeşitliliği içinde dünyanın en kaliteli eğitimini almanın verdiği avantajla dilerseniz dil kurslarına devam edebilir hatta lisans ve yüksek lisans eğitimi de alabilirsiniz. Bugün İngiltere üniversitelerinden alınmış bir diploma ile açılmayacak kapı olmadığı gibi, eğitim kalitesi ile lider vasıflarda bireylerin yetiştirilmesinde önemli bir kapı olduğu da genel kabul görmektedir.

İngiltere’de çalışma koşulları eğiitm açısından Tier4 vizesi ile mümkün olmaktadır. Altı aydan daha az süre ile geçerli olan Student Visştor Visa ile İngiltere çalışma olanakları elde edilememektedir. Tier 4 Vizesi ise altı aydan daha uzun süre için geçerli olması nedeniyle haftada 20 saat gibi günde maksimum 4 saat çalışma olanağı vermektedir. Buradaki amaç İngilterede eğitim ve çalışmanın beraber yapılarak öğrencinin dil gelişimini tam sağlayabilmesi, sosyal hayatın içinde kendini daha falza bulabilmesidir.

İngiltere’de full time çalışma öğrenciler için geçerli değildir. Bu yasalarla çerçevelenmiş olmakla birlikte, Tier 4 vizesine sahip olan öğrenciler tüm işlemlerini İngiliz mercileri ile yapabilmektedir. Yasalarla kazanılmış bu hak 21 Haziran 1999 tarihinde Avrupa Ekonomik Topluluğu’na üyeliği bulunmayan ülkelerden gelen öğrenciler için bir avantaja dönüşmüştür. Buradaki tek kriteri tekrar belirtmekte yarar bulunmaktadır; İngiltere’de çalışmak isteyn öğrenciler 6 aydan daha uzun süre kalacaklarını kanıtlamak durumundadırlar.

İngiltere’de part time çalışma olanağı yakalayan öğrenciler, restoran, cafe, market, otel ve publarda çalışabilirler. Garsonluk mesleğinde bahşiş almaları söz konusu iken part time çalışmalarda genelde saat ücreti 4 ile 6 sterling arasında olmaktadır. İngiltere’de iş hayatına atılan öğrenciler ilk dönemle birlikte geçici sigorta numarası alrak çalışmalarına devam ederler, bu durum 6 hafta kadar sürer, 6 hafta sonunda ise kalıcı sigorta numarasına hak kazanırlar.

İngiltere’de İş Olanakları

Eğere daha önceden iş teklifi almış bir Au Pair değilseniz, İngiltere’de en azından dil seviyenizin iyi derecede olması gerekmektedir. Ayrıca dil seviyesinin yeterliliğini tartışmak yerine birde yetenek ve nitelikleirnizin de üst düzeyde olması gerekmektedir. İş teklifi alarak İngiltere’ye gelmiş olanlar için herhangi bir sıkıntı bulunmazken, iş bulurum amacıyla İngiltere’ye gelenler biraz hayal kırıklığına uğrayabilir. Büyük şehirlerde iş bulmak ve devamlılığı sağlamak oldukça zor olmaktadır, bunun yanı sıra kırsalda iş bulmak ise hiçte sanıldığı kadar kolay değildir, kırsalda iş olanakları oldukça azdır. İngiltere’de çalışma izni olmadan çalışmak yasalara aykırıdır, bu ilerde kötü sonuçlara neden olacak bir yaklaşımdır. Sınır dışı edilmenin yanı sıra para ve hapis cezası da bulunmaktadır. Diğer yandan gelir vergisi yükümlülüğünü yerine getirmeyip ödeme yapmayanlara da hapis ve gecikme cezası uygulanmaktadır.

İngiltere dil okulu vize işlemleri

İngiltere’de eğitim ve iş hakkında tüm soru ve düşüncelerinizi Ankara ve İstanbul merkez ofislerimiz ile iletişime geçerek bize iletebilir ve konusunda uzman Eğtim Danışmanlarımızın görüşlerini alabilirsiniz. Dilerseniz İletişim sayfamızdan Geri Bildirim Formu doldurup bize ulaştırdığınız takdirde sizlere en kısa sürede dönüş de sağlanmaktadır.

{star-snippet}