İNGİLTERE DİL OKULU MALİYETİ ve DANIŞMANLIK

İNGİLTERE DİL OKULU MALİYETİ ve DANIŞMANLIK

ingiltere'de eğitim
İNGİLTERE DİL OKULU MALİYETİ ve DANIŞMANLIK

İngiltere dil okulu maliyeti programları, ücretleri, konaklama, kayıt, başvuru ve ulaşım gibi alanlarda mutlaka kafanıza takılan sorular olduğu gibi nasıl çözebileceğinizi bilmediğiniz sorunlarla da karşılaşıyorsunuzdur. Üstelik bu soruları ne kadar araştırsanız da sizi tatmin edecek cevaplar oldukça uzak kaçmakta. Peki, o zaman ne yapacaksınız?

Yirmi yıldır ingiltere dil okulu ücretsiz danışmanlık hizmeti veren İE ailesi, bugüne kadar profesyonel çözümlerle binlerce öğrencimizin yurt dışında eğitimlerini tamamlamasına yardımcı olmuştur. Konusunda uzman Danışmanları ile kurumsal olarak hizmet gerçekleştiren kurumumuz, her türlü yurt dışı konusunda sizlere rehber danışmanlık vermektedir.

Aşağıda içerik olarak sizlere yardımcı olabilecek bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler son güncellenmiş hali ile sizlere duyurulmaktadır. Sizlerin de merak ettiği konularda bilgi sağlayabileceğiniz en önemli konular başlıklar halinde açıklaması ile verilmiştir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tavsiye Edeceğiniz Okullar Hangisidir?

Bu sorunun cevabı hemen size şu okul ya da bu okul olur diyerek geçiştirilemez. Bu ciddi bir nokta olup, öğrencinin durumu, seçeneği, düşünceleri ve bütçe durumuna göre yapılanma sergilemelidir.

Hem Okuma Hem Çalışma Mümkün mü?

Ziyaretçi Öğrenci vizesi ile İngiltere’de öğrenim alıyorsanız, çalışmanız mümkün değildir. Ancak, Tier 4 vizesi ile okuyorsanız, yaşınız göz önünde bulundurularak çalıştığınız kurumda haftada on ile yirmi saat arasında değişen bir mesai alabilirsiniz.

İngiltere’de Doğrudan Okula Kayıt Yapılıyor mu?

Kayıtlar için doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz.

Okul Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Okulun sosyal imkanlarına, ücretine ve ders müfredatına dikkat etmeniz gerektiği gibi size sunmuş olduğu programı da büyük önem içermektedir. Bütçenize uygun seçim yaptığınız gibi okul programlarını da benimsemiş olmanız gerekmektedir. Diğer yandan önemli bir nokta ise mümkün olduğu kadar okulunuzda bulunan Türk öğrenci sayısını bilmenizdir. Unutmayın, İngiltere çok kültürlü bir yapıda dünya genelinden öğrenci kabul etmektedir ve bu durumda dil gelişimi için önemli bir kazançtır. Türk öğrencilerin çok olan okullarda ister istemez İngilizceden uzaklaşma tehlikesi vardır ve bu da otomatik olarak başarıyı düşürmektedir.

Kurs Tarihlerini Öğrenebilir miyim?

İngiltere dil okulu kurs programları en az iki haftadan başlayan ve bir tam yıl süren programlara kadar uzantı göstermektedir. Eğer, üniversite bünyesinde bir kurs alacaksanız bu kurslar sene içinde üç dönem (ocak, nisan ve eylül) olmaktadır. Kurslara katılabilmek için en az iki ay önceden hazırlıklarınızı tamamlamış olmanız gerekmektedir, aksi durumda açıkta kalma ihtimali yüksektir. Kurslar ve kayıtlar hakkında kapsamlı bilgilendirmeyi Danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Okul Hakkında Bilgi Nereden Alabilirim?

İngiltere dil okulu maliyeti hakkında bilgiyi elbette sitemizde öğrenebilirsiniz. Programları, ücretleri ve sosyal olanakları sitemiz içeriğinde yer almaktadır. Ancak İngiltere’de dil okullarının sayısı çok olduğu için bu konuda araştırma yapmanız bireysel olarak çok fazla zamanınızı alacaktır. Profesyonel olarak Danışmanlarımız ile yapacağınız kısa bir görüşme daha sağlıklı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Okul Hakkında Şüphelerim Olursa Nasıl Check Ederim?

Biz, UK’de öğrenim ailesi olarak içinizi rahatlatacak seçimleri sizlere sunuyoruz. Danışmanlarımız ile yapacağınız birebir görüşmede hem bu sorunu dile getirebilir hem de çözüm talep edebilirsiniz. Misyonumuz yüzde yüz memnuniyetinize odaklı olup, çalışmalarımızı bu şekilde yansıtma taraftarıyız.

Kurs Fiyatları Hakkında Kısa Bilgi Verebilir misiniz?

Bir haftalık kurs ücreti ile yapacağınız diğer harcamalar göz önüne alınırsa ortalama olarak iki yüz elli ile üç yüz elli sterlin arasında bir rakam çıkmaktadır.

Lisans Programları Ücretleri Nedir?

İngiltere’de üniversite kurumlarında alacağınız lisans programlarının ücreti dokuz bin beş yüz sterlin ile otuz bin sterlin arasında değişiklik göstermektedir. Bütçenize göre seçiminizi yapabilirsiniz. Diğer yandan Yüksek lisans programlarında ise bu rakam on bin sterlinden başlayarak  elli bin sterline kadar çıkmaktadır.

İngilizce Seviyem Nasıl Ölçülüyor?

İngilizce seviyeniz ya danışman kurum tarafından ya da başvuruda bulunduğunuz okul tarafından yapılmaktadır. Bunun dışında eğer, akademik devam kararı almış bulunuyorsanız okul sizden seviyenizi ispatlayan bir belge istemektedir.

İngiltere Dil Okulu Uzaktan Program Uyguluyor mu?

İnternet ortamında olduğu gibi CD, DVD gibi materyaller de kullanabilirsiniz. Sohbet odaları, video konferansları gibi uygulama mevcut olup, uzaktan öğrenim alabilirsiniz.

UK’de öğretim kuruluşları ile çözüm oratklı bulunan kuruluş olarak, yurt dışı eğitimlerinizi nitelikli ve kaliteli yerine getirebilmek için Danışmanlarımız ile çalışmalarımızı sizlerin lehine yerine getiriyoruz. Bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabileceğiniz gibi GERİ BİLDİRİM FORMU doldurarak, her türlü sorularınızı iletebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

 

o 312 467 59 60  – 0 212 293 72 00

Bestekar Sokak No: 88/2 Tunalı-ANKARA

İstaklal Caddesi No:47/2 Beyoğlu-İSTANBUL

09:00 – 20:00

{star-snippet}İngiltere’de Eğitim
Dil eğitimi en kaliteli şekilde almanız için; başvuru işlemleri, kayıt, vize, konaklama, ders programları ve okul tercihleri hakkında bize ücretsiz danışabilirsiniz…