İngiltere’de Eğitim Programları

İngiltere’de Eğitim Başvuru

15 Yıllık deneyimle İngiltere’de eğitim başvuru programları alanında ücretsiz danışmanlık hizmeti, İngiltere’de Üniversite ve İngiltere Dil Okulları başvuru ve kayıt işlemleri. İngiltere’de eğitim giderleri, fiyatları…

İngiltere’de Eğitim 2015

15 Yıllık deneyimle İngiltere’de eğitim alanında ücretsiz danışmanlık hizmeti, İngiltere’de Üniversite ve İngiltere Dil Okulları başvuru ve kayıt işlemleri. İngiltere’de eğitim giderleri, fiyatları…

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’ye gidecek öğrencilerin, kalacakları yerleri Türkiye’den ayrılmadan önce belirlemiş olmaları, gittikleri zaman karşılaşacakları zorlukları önemli derecede önleyecektir. Bir üniversite veya kolejden kabul mektubu gelen her öğrenci zaman kaybetmeden okula başvurup, kalacak yer olanaklarını değerlendirmelidir.

Genellikle öğrenim kurumları, yabancı öğrencilere, başvurularını Ağustos ayı başına kadar yaptıkları taktirde, bir yıl okul yurtlarında kalabilmelerine ilişkin garanti verebilmektedir.

İngiltere’de eğitim alacak yerler belli başlı 3 grupta toplanabilir:

1. Üniversite veya kolejin sahip olduğu ve kampüs içinde veya yakınında bulunan yurtlar 2. Öğrencilerin kendilerinin veya öğrenci birliği ya da kalacak yer büroları aracılığıyla bulacakları yerler, 3.Aile yanı konaklama.

İngiltere’de Üniversite

Eğitimde en önemli avantaj eğitim süresidir; dünyanın pek çok ülkesinde 4 yıl süren üniversite eğitimi, İngiltere’de üniversite kurumlarında yalnızca 3 yıl sürmektedir. Bu büyük bir kazanım olarak size hem ekonomik açıdan getiri sağlar hem de zamandan kazanarak iş dünyasına erkenden giriş yapabilmenize olanak sağlar.

Genelde dokuz ay teori üzerine devam eden master bir yıl sürer. Not ortalaması ve yeterli düzeyde İngilizce bilginizle pre-master programlarına katılmadan masterı tamamlayabilirsiniz.

Master programlarına girişinizle birlikte 2 yıl iş tecrübesini şart koşan MBA programları için bazı okullarda  GMAT sınavını kabul şartı koşuyor.

 

İngiltere’de Eğitim

İngiltere’de Hakkında

İngiltere’de eğitim dışında; 2000 yıllık köklü geçmişiyle kraliyet atmosferinin büyüsüne kapılıp etkisinden uzun bir süre çıkamayacağınız, kozmopolit yapısıyla farklı kültürleri içinde bulunduran bir Avrupa ülkesine şahit olacaksınız. 57 milyon nüfusa sahip olan İngiltere’de nüfusun %80’i kentlerde yaşamaktadır. Kozmopolit yapısından dolayı farklı kültürlere sahip olan insanlar birbirlerine karşı son derece saygılı ve hoşgörülü davranırlar. Okuma-yazma oranının yüksek olduğu, çağdaş ve teknolojik olarak gelişmiş bir yapısı vardır. Bu bakımdan suç oranları oldukça az, yaşam standartları yüksektir.

İngiltere halkı geleneklerine çok bağlıdır. Günümüzde cumhuriyet rejimi uygulansa da atalarından gelen kraliyet geleneğine hala fazlasıyla saygı duyarlar.

İngiltere’de kurallar çok keskindir. Söz konusu kurallar neyse onu uygularlar. Bu da ülke de belli bir düzeni ve disiplini beraberinde getirir. Kozmopolit yapısından dolayı insanlar birbirlerine karşı son derece saygılı ve hoşgörülü davranırlar.

5-16 yaş arası gençlerin zorunlu eğitim gördüğü İngiltere’de öğrencilerin %95’i devlet okullarında ücretsiz eğitim görürler. Devlet, eğitim ve öğretimi gelişmişliğin en önemli adımlarından biri olarak gördüğü için öğrencilerine en iyi koşullarda eğitim verme gayesindedir. İngiltere’de eğitim standartlarında öğrencilerle birebir ilgilenmek kadar onların hangi alanlarda eksik kaldığını daha net bir şekilde anlamak için okullarda her 20 kişiye 1 öğretmen düşmekte yer alıyor.

Ayrıca İngiltere, 12. Yüzyılda kurulan yaklaşık olarak 750 yıllık köklü geçmişleriyle dünyanın en eski eğitim kurumları olan Cambridge ve Oxford Üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin standart üstü eğitime çok fazla önem vermesi ülkede çok sayıda ilim insanının yetişmesini sağlamıştır. Dünyaca ünlü fizikçi Newton gibi İngiltere’nin önemli diğer isimlerinden Harvey ve Boyle ile birlikte Halley, Watson, Dalton, Faraday, Boule gibi bilim adamları da bu ülkede yetişmişlerdir.

İngiltere’de Kurs Seçenekleri

Genel İngilizce: Kapsamlı bir şekilde hazırlanan ve dil öğrenmenin temel prensiplerinin en iyi şekilde tespit edildiği sizler için özenle hazırlanmış genel İngilizce programlarında; okuma, anlama, yazma, telaffuz ve konuşma gibi adımların her birinde ayrı ayrı istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

Yoğun İngilizce: Akademik kariyeriniz veya mesleğiniz için kısa sürede İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız sizlerin beklentilerini en yüksek seviyede karşılayacak yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Yoğun program almak isteyen öğrenciler için İngiltere’de eğitim çok doğru bir tercihtir. Evrensel dil olarak kabul edilmiş İngilizcenin doğup geliştiği yer olan İngiltere’de herkes İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşur. Kursta öğrenilen teorik bilginin günlük yaşamda kullanımı öğrenme sürecine hız kazanır. Böylece İngiltere’de geçirdiğiniz kısa süre içinde en yüksek verimde maksimum ilerleme kaydedebilirsiniz.

İş İngilizcesi: İş İngilizcesi programlarına katılabilmeniz için orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. İş dünyasında başarı elde etmek için İngilizce bilmenin neredeyse zorunlu hale geldiği su götürmez bir gerçektir. Toplantılarda konuşulan konuya hakim olamıyorsanız, rapor yazarken ve yabancı iş arkadaşlarınızla konuşmanız gerektiğinde zorlanıyorsanız sizlerde İş İngilizcesi programlarıyla İngilizcenizi hızla istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Sınava Hazırlık: İngilizce seviyeniz yeterli ancak IELTS, TOELF gibi sınavlara daha derinlemesine ve etkili hazırlanmak istiyorsanız veya İngiltere üniversitelerinde üniversite eğitimi almak için üniversitelere şartlı kabul başvurusunda bulunduysanız dil okullarımızın sınava hazırlık programlarını tercih edebilirsiniz

İngiltere’de Dil Okulları

İngiltere’nin birbirinden muhteşem ve büyüleyici şehirlerinde yolculuk ve İngiltere’de dil okulları…

İngiltere’de eğitim yaparken aynı zamanda mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikleri ve tarihi yapıları görmeden ülkenize geri dönmeyin. Aslında hepimizin isimlerini duyduğumuz ama gidip görmeyi hayal olarak gördüğümüz şehirlerin çoğu İngiltere’de! Hem İngiltere dil okulları eğitiminizi devam ettirin hem de Cambridge, Manchester, Londra, Brighton, Oxford, Liverpool-Newcastle, Devon gibi İngiltere denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen dünyaca ünlü şehirleri gezin. Bu şehirlerin büyüleyici atmosferinden bahsettiğimizde kendimizi kaptırmamız elde değil!

Cambridge, dünyanın en gözde üniversite şehri.. çok sayıda sanat galerisine ve müzelere ev sahipliği yapar. Cambridge’ de gezip görmeniz gereken yerler; Cambridge University (Cambridge Üniversitesi), Cambridge Castle ( Cambridge kalesi), Fitzwilliam Müzesi, Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi, Museum of Classical Archaelogy, King’s College, Trinity College, Ely Cathedra,l Cambridge University Museum of Zoology, Cambridge Museum of Tecnology, Fen Rivers Way.

Manchester, İngiltere’nin sanayi şehri olarak bilinir. Sanayi fabrikalarının yanı sıra şehir de çok sayıda üniversite vardır. Dünya ve İngiltere basın sektörünün önde gelen isimleri, başta BBC olmak üzere birçok kanal genel merkezlerini Manchester’a taşıyarak Medya City UK olarak geçen medya üssünü kurmuşlardır. Esas olarak Manchester’ın dünya üzerinde tanınmasında en fazla katkıyı Manchester United futbol takımı sağlamıştır. Son yıllarda Machester City takımının adını duyurmaya başlamasıyla şehir tam bir futbol şehri haline gelmiştir.

Ve tabi ki Londra.. Sadece İngiltere’nin değil dünyanın en popüler şehri.. İngiltere’nin ekonomik ve kültürel olarak en gelişmiş şehrine adımınızı attığınız ilk andan itibaren kendisine hayran bırakır. Uluslararası platformda birçok alanda tercih edilmesi sebebiyle farklı kültürleri bir araya getiren kozmopolit bir yapısı vardır. Mutlaka görmeniz gereken dünya çapında marka haline gelen yerler İngiltere’de bulunmaktadır.

Londra; Parlemento Binası, Big Ben, Hyde Park, Londra Kulesi, Trafalgar Meydanı, London Eye, Tower Bridge, Oxford Caddesi, Buchingham Yeri ziyaretinde Daha birçok Ünlü mekanıyla turistlerin ziyaretinde Uluslararası ogrencilerin Tercih ettikleri en gözde şehirdir. Şehri ikiye BÖLEN Thames Nehri cogu Zaman sadece sadece sadece sadece nehir Olarak Anılır. Londra’nın FARKLI Olarak nitelendirebileceğimiz özelliklerinden birtanesi İngiltere’nin Kumpir, Kültürü unsurlarından Olan İngiltere’deki aşçılık okullarıdır.

Londra, yemek okulları çeşitliliğiyle farklı bir özgünlüğe sahip. Ev sahipliği yaptığı aşçılık okullarıyla Londra’yı incelerken bu güzel kentin aşçılığı deneyimlemek adına en keyifli duraklardan biri olduğunun altını çizmek gerek.

Oxford; şehrin isminden adını alan, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi ile özdeşleşmiş tam bir üniversite ve öğrenci şehridir. Ashmolean Müzesi, Pitt Rivers Müzesi, Bodleian Kütüphanesi, Carfax Kulesi, Oxford Botanik Bahçesi, Sheldonian Tiyatrosu, Aziz Mary Kilisesi Oxford’a gidipte mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

Brighton, deniz kenarındaki Londra olarak bilinen bir sahil kasabasıdır. Uluslararası öğrencilerin hem dil eğitimi hem de üniversite eğitimi için tercih edebilecekleri 160.000 nüfusuyla sakin bir yapısı vardır.

Devon; muhteşem kumsalları, engebeli kalker kayalıkları ve gizemli bataklıkları ile İngiltere’nin en güzel bölgelerinden birisidir. Akdeniz havası, etkileyici kültürel mirası ve genç atmosferi ile Devon dil kursu öğrencileri için popular merkezlerden birisidir.

İngilizce Kurs

Eğitiminizi İngiltere dil okulları sayesinde İngilizce kurs alarak mükemmel derece İngilizce aksanına sahip olabilir ve gramer bilgilerinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz. İngiltere bu açıdan sizlere geniş bir şekilde okul ve şehir seçeneği sunuyor.

Tercihleriniz arasında örnek olarak Londra olabilir; hem eğitiminize devam edebilir hem de metropol şehirde müzeleri gezebilir, tiyatro ve müzikholler dışında eğlence dünyasının yeni renklerini kolayca yaşayabilirsiniz. Londra dışında alternatiflerinizde bulunuyor; kalabalıktan hoşlanmıyorsanız, size daha sakin bir hayat sunan Bournemouth gibi okulları da seçebilirsiniz.

Ayrıca Oxford ve Cambridge gibi dünyanın sayılı okullarında eğitiminizi tamamlayabilir ve dil becerinizi beklediğinizden daha üst seviyelere çıkararak zengin bir İngilizce ile iş dünyasına merhaba diyebilirsiniz.

İngiltere’nin köklü kurumlarını sitemiz aracılığıyla takip edebilir ve son güncel bilgilere ulaşmak için bizimle direk iletişime geçebilirsiniz. İngiltere dil okulları kapsamında sizlere detaylı şekilde günün yirmi dört saati hizmet veriyoruz. Ücretsiz hizmetimizden yararlanmak için Ankara ve İstanbul merkezlerimizle birebir görüşebilir veya İletişim Formu doldurarak size geri bildirimde bulunmamızı talep edebilirsiniz.

Hızlı İngilizce Öğrenme için İngiltere Dil Okullarını tercih edin…

LAL İngiltere Dil Okulları

LAL kurulduğu günden bu yana İngiltere, Amerika, Malta ve Güney Afrika gibi ülkelerde çok sayıda merkeziyle kaliteli İngilizce eğitimi ilke edinmiş dünyanın önde gelen dil okullarındandır. LAL’in İngiltere’de Londra ve Torbay olmak üzere iki ayrı merkezi bulunmakta olup, 25 yıllık geçmişe sahip olan LAL, alanında son derece tecrübeli eğitmenlere sahiptir. Tüm ülkelerdeki merkezleri ülkenin eğitim otoriteleri tarafından onaylanmıştır.

LAL İngiltere Dil Okulları, özgün ve kaliteli eğitiminin yanı sıra öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri sosyal aktiviteleri ile de öğrencilerine dil öğrenirken keyifli bir ortam sunmaktadır. Maksimum öğrenci sayısının 12 olduğu küçük ve ferah sınıflarda derinlemesine eğitim imkanı ile alınacak eğitimin kalitesini arttırmaktadır.

Okul binasında öğrencilerin faydalanması için ücretsiz wifi, tam donanımlı bilgisayarların bulunduğu laboratuvar, öğrenci çalışma odaları ve kütüphane yer almaktadır. LAL İngiltere Dil Okulları her ayın Pazartesi günü kurs başlangıcı yapmaktadır.

Sprachcaffe İngiltere Dil Okulları

30 yıldan fazla deneyimiyle eğitim veren Sprachcaffe İngiltere Dil Okulları, dünyanın çeşitli ülkelerinden İngilizce öğrenme tutkusuyla gelen bireylere kaliteli bir vermektedir. İnsanlar seyahat etmek; kendilerini yabancı kültürlerle buluşturmak ve İngiltere’nin birbirinden güzel heyecan verici şehirlerinde eğitim alma şansı yakalıyorlar. Dünyanın önemli merkezlerinde bulunan 30 farklı dil okullarımız ile büyüleyici kozmopolit şehirlerde istediğiniz doğru eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sprachcaffe sizlere İngilizcenin anavatanı olan İngiltere’nin popüler merkezlerinde Brighton, Devon ve Londra gibi muhteşem şehirlerde kurs imkanları sunar. İngiltere dil kursu seçeneklerimize katılarak anadili İngilizce olan tecrübeli kadrosuyla kendinize uygun programlarda

İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Kişiye özel dil kursları ve iletişimsel öğretim yöntemleri ile dil becerilerinizi hayatın bütün yönlerine uygulamak için hızlı öğrenme sürecini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

LSI İngiltere Dil Okulları

LSI ‘nın , dünya çapında birçok dil okulu vardır. İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi gelişmiş ülkelerde bulunan okullarımızda İngilizce öğrenebilirsiniz. LSI Dil Okulları bulunduğu ülkelerde şehir merkezindeki konumuyla yakın ulaşım bağlantılarına ve öğrencilerin çok sayıda aktivite seçeneklerine sahip olması LSI Dil Okulları çekici yapan özellikler arasındadır. LSI Dil okullarının İngiltere’nin başkenti Londra’da merkez ve Londra Hamstead’de olmak üzere 2 tane şubesi bulunmakta olup canlı sahil şehri Brighton ve dünyaca ünlü tarihi üniversite şehri Cambridge ‘de şubeleri bulunmaktadır.

LSI İngiltere Dil Okulları; öğrencilerin en iyi, en rahat, en etkin şekilde eğitim alması için konforlu sınıflara, son teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarlarına, öğrenci salonuna ve ücretsiz internet erişimine sahiptir. Öğrenciler LSI İngiltere Dil Okulları ile güncel malzeme ve tam donanımlı rahat bir ortamda dil öğrenme olanağı fırsatını elde ederler.

LSI dil okullarıyla dünyanın dört bir tarafında yeni arkadaşlar edinerek farklı kültürleri tanıyabilirsiniz ve İngiltere’de eğitim sayesinde hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimler kazanabilirsiniz.

Kaplan İngiltere Dil Okulları

Kaplan Dil Okulları; İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada’nın en popüler yerlerinde 40′ın üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Modern şehir merkezlerinde bulunan Kaplan Dil Okulları, tanınmış üniversitelerin kampüslerinde size en uygun okullarda kaliteli İngilizce eğitimi vermeyi ilke edinmiştir. Tüm dil okullarımız, modern tesislere ve bulundukları bölgenin kültürel, sosyal ve tarihi etkinliklerine kolay erişim sunmaktadır.

Kaplan İngiltere Dil Okulları İngiltere’nin nefes kesici güzellikte birbirinden muhteşem şehirlerin eğitim almanızı sağlar. Kaplan İngiltere Dil Okulları’nın İngiltere’nin en gözde şehirlerinde merkezleri bulunmaktadır: Londra, Liverpool, Cambridge, Oxford, Bournemounth, Bath, Salisbury, Torquay, Mancester.

LTC İngiltere Dil Okulları

 Ana dil olarak İngilizce konuşulan bir ülkede dil eğitimi almak harika bir fırsattır. İngilizce’nin anavatanı olan İngiltere’de bu fırsat daha da muhteşem hale dönüşmektedir. LTC dil okullarının 25 yıllık eğitim deneyimiyle kısa sürede maksimum yararı elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

İngilizce kurslarımız; bilgiyi etkili bir şekilde aktarma ,akıcı ve anlaşılır konuşmayı, anlamayı artırmak için tasarlanmıştır. İngiltere’nin önemli merkezlerinde; Londra, Brighton ve Eastbourne’da  bulunan dil okullarımızın Güney İngiltere’de popüler mekanlar içerisinde yer alır. Bağımsız okullar Müfettişliği ve British Council tarafından desteklenen dil kursları sunmaktadır. Ayrıca kısa bir yolculuk mesafesinde özenle seçilmiş aile yanı konaklama genellikle kolay yürüme mesafesinde olması tercih edilerek okullarımıza oldukça yakındır.


En İyi Dil Okulları – Tier 4 Vize İşlemleri – TOEFL IELTS – Yaz Kampı –  Sertifika Programları – Başvuru İşlemleri – Konaklama –  Kayıt İşlemleri – İngiltere’de üniversite