İngiltere’de Eğitim Kabul Şartları

İngiltere’de Eğitim Kurumların Kabul Şartları

Yazımızın başında sorduğumuz İngiltere’de eğitim sistemi nedir sorusuna basit bir cevap olarak; öncelikle sosyal yaşam ile kaynaşma konusunda önemli bir avantaj elde edildiği ve bu yönü ile değerlendirildiği gerçeğini belirtmek gerekir. Diğer yandan ülke, ingilizcenin anadili olması nedeniyle, her öğrenciye artı puan kazandırırken, yurt dışı öğretim gerçekleştiren diğer ülkelere nazaran eğitim süresini daha kısa bir sürede tamamlayarak farkını göstermektedir. Ülkede lise eğitimi sonrası  hakkında detayları bulabileceğiniz sayfamız dışında, tüm okullar hakkında da ayrıntılı çalışmamızı Dil Okulları bölümünde bulabilirsiniz.

Kurumlara kabuller, birbirlerinden farklılık gösterse de genel olarak üç yıl lisans eğitimi verilmektedir. Lisans; eğitim, bilim, sosyal bilimler ve mühendislik bölümlerini kapsamaktadır. Kayıt yaptıracaklar, her kurumun kendi aralarında değişiklik gösteren uygulama ve kabul koşulları olduğunu bilmesi gerekmektedir. Bu noktada tüm eksiklerinizi görevli Danışmanlarımız vasıtasıyla giderebilirsiniz. Lisans öğrenimi hakkında bu kısa açıklama dışında genel şartlar ise aşağıda belirtilmiştir.

İngiltere’de Eğitim Sistemi

İngiltere’de Üniversite

Genel Kabul Şartları;

Yükseköğrenim kurumlarından herhangi birini bir yıl içinde tamamlayanlar, lisans derecesine vakıf olmaktadır.

Diğer yandan seviye yeterliliği ispatlanmasıyla standart sınavlardan geçerli not da almak gerekmektedir.

Öğrencilerin UCAS formunda yazılı anlatımları da objektif olarak etki etmektedir.

İngiltere’de Eğitim  Nasıl Alırım?

İngiltere Dil Okulları dünya geneli tarafından benimsenmiş, kalitesi ile yıllardır tercihlerde ilk sırayı almıştır, İngiltere’de eğitim, özellikle deniz aşırı ülkelere kıyasla yakın coğrafi konumu sebebiyle tercih edilirken, dünya klasmanında değerlendirmeye tabi tutulduğunda, standart üstü farkı ile önemini bir kere daha ortaya sermektedir. İngiltere dil okulları kalitesini her geçen gün artması ile çıtayı sürekli yükseltmektedir.

2013 Yılında 600.000 başvuru ile geçmiş yıllara oranla rekor kıran sektör, aynı zamanda bütçeye gelir kalemi olarak yüzde yetmiş üç gibi müthiş bir rakamla ilk sırada yerini almaktadır. Uluslararası alanda üst standartların oluşmasına da olumlu  katkı sağlayan ülkeye, her yıl dünyanın 150′ye yakın ülkesinden öğrenciler başvuruda bulunmaktadır. Ülkeyi bu denli cazip kılan bir başka unsur ise elde etmiş olduğunuz sertifika ve diploma ile iş dünyasında ayrıcalıklı bir konuma gelmenizdir.