İngiltere’de Eğitim Giderleri Nedir?

İngiltere’de Eğitim Farkı

İngilizce Dil Kurs Seviyeleri

İNGİLTERE'DE EĞİTİM
İNGİLTERE’DE EĞİTİM

İngilizce dil seviyeleri aşağıda verilmiştir. Siz de İngilizce eğitme başlamadan önce dil seviyenizi bilmeniz gerekmektedir. Seviyenizi öğrendikten sonra eksiklerinizi gidermeniz daha kolaylaşmaktadır. Dil seviyesi nerede durduğunuzun işareti olmaktadır.

Elementary; günlük belirli terimleri, deyimleri anlayabilirsiniz. Temel seviyede cümle kurma ve kelime bilgilerinizi geliştirirken, gramer bilginiz ise sınırlı kalmaktadır.

Lower Intermediate; aşina olduğunuz konular hakkında yorum yazabilir ve konuşabilirsiniz, bu seviyede yeterli gramer bilginiz olsa da kelime haznesi sınırlı olmaktadır. Kelime çalışmalarının devam ettiği bir seviyedir.

Intermediate; İngltere’de öğrenim farkını gösteren seviyelerden biri olan intermediate ile günlük konular hakkında konuşabilir, akıcı okuma gerçekleştirebilirsiniz, ancak ifadelerinizde sınır olabilmektedir. İfade gelişimine katkı sağlayan bir seviyedir.

Higher Intermediate; Bildiğiniz konular hakkında konuşarak tartışmalara katılabilirsiniz, dilbilgisine hâkim olsanız da birkaç hata yapma durumu söz konusudur. Çok net bir şekilde hataları gidermeye başladığınız bir seviyedir.

Advanced; kendinizden emin olarak iletişiminiz akıcı olarak yerine getirebilirsiniz. Karmaşık cümle kullanımı ile mesleki kelimelerde eksiklik meydana gelebilir. Bu eksiklerin pratikle hızla kapandığı bir seviyedir.

Proficiency; Bir İngiliz kadar rahat ve akıcı seviyede olduğunuz söylenebilir ve karmaşık cümleler kurabilir ve anlaşılırlığı üst düzeye çıkarabilirsiniz.

İngiltere’de Öğrenim Giderleri

Başvuru süreci ile başlayan giderler, harçlar ve kayıt ücreti ile devam ederken, almış olduğunuz kursun süresi de giderlerinizin değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Kısa süreli kurslar ilk etapta bütçenize göre hesapladığınızda sizin için avantajlı olurken, diğer yandan uzun süreli kursların daha ekonomik fiyatlar kapsadığını da unutmamak gerekir.

Diğer giderleriniz ise konaklama ve sosyal yaşam içinde yapmış olduğunuz harcamalardır. Aile yanı konaklamalarda tam pansiyon seçeneği eğer ders programlarınız uyuyorsa günde üç öğün yemek fırsatı sunmaktadır. Yarım pansiyon konaklamada yalnızca sabah kahvaltısı bulunmakta olup, diğer yemekler size aittir.

Sosyal yaşantınızı değiştirebileceğiniz olanaklarda sağlayan İngiltere’de ÖĞRENİM döneminde öğreetim giderleri hakkında güncel bilgileri okul seçiminden seyahat ve konaklamaya kadar Eğitim Danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Bunun dışında haftalık olarak ortalama gideriniz ise 150 ile 350 sterlin arasında seyretmektedir. İngiltere’de bazı okullarda öğleden sonra öğrenim programına katıldığınız takdirde sabah gruplarına nazaran daha az ödeme yaparsınız, üstelik aynı dersleri alırsınız.