İngiltere’de Doktora

İngiltere’de Doktora PhD

İngiltere’de Doktora – Bilindiği gibi her üniversitenin farklı kabul şartları bulunmaktadır. İngiltere’de doktora yani PhD eğitimi hakkında aşağıda bulunan açıklamalarda GENEL şartlar, gerekli evraklar ve süreçler yer almaktadır.

 

Araştırma programları olan PhD programına regular ya da irregular olarak başlanmakla birlikte, bu programda eğitim dersleri yer almamaktadır. PhD programı çerçevesinde öğrenci araştırma yapmak istediği konu hakkında proposal denilen yazı çalışması yapması gerekmektedir. Yazı çalışması ve başvuru sürecine takiben kurum tarafından öğrenciye cevap dört ile altı hafta içerisinde verilmektedir. Bu cevap olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilmektedir. Ayrıca İngiltere’de doktora (PhD) programında araştırma konusunun üniversite araştırma programları içerisinde bulunması gerekmektedir.

İngiltere'de Doktor pHd

Araştırma konusu olan tezler minumum altmış maksimum yüz bin kelime arasında hazırlanır. Tüm hazırlık aşamalarının eksiksiz yerine getirlmesi doktora kabul için önemlidir, bu konuda uzman görüşler alarak bilinçli bir şekilde hareket etmek sonuç itibari ile öğrencinin lehine olmaktadır. İE ailesi olarak sizlere bu konuda desteklerimizi sürdürüyoruz.

Dokktora için gerekli olan evraklar ise şunlardan oluşmaktadır; proposal, iki adet akademik referans mektubu, lisans ve yüksek lisans diploması, transcript, cv, niyet mektubu ayrıca elinizde mevcut ise IELTS ya da TOEFL belgeleri, yayımlanmış makale.