İngiltere Hakkında

İngiltere Hakkında

İngiltere hakkında – Birleşik Krallık, kıta Avrupasına komşu olarak dört devletten meydana gelmekle beraber, bunlardan İngiltere, elli sekiz milyon nufusa sahip olan büyük bir ada ülkesi konumundadır. Dünyanın 6. büyük ekonomisi olarak söz sahibi olan İngiltere, beşinci yüzyılda Cermenlerle birlikte Saksonlar tarafından istila edilmiştir. Anglesakson olan İngiltere, adını da Angle yani Anguslardan almaktadır. Angleland olarak telafuzu başlayan isim ise sonraları England olarak değişim göstermiş ve günümüze kadar gelmiştir. Türkçeye geçişi ise “terre” sözcüğünün İtalyanca toprak anlamına gelmesi ile İnglaterra’dan gelmektedir. Fransızca da ise İnglaterre olarak adlandırlmaktadır. Birleşik Krallık olarak adlandırılsa da Büyük Britanya sözü ile de sık karşılaşmamız resmi düzeyde bir anlatım olmaktadır.

İngiltere, adanın üçte ikisini kaplamaktadır ve diğer komşularına göre Avrupa kıtasına en yakın konumda bulunmaktadır. Değişken bir iklim yapısına sahip olan İngiltere’de kış ayları yumuşak geçerken, yaz ayları ise serin olarak geçmektedir, buna ana neden ise sıcak su akımıdır. Alçak tepelerle büyük çoğunluğun kaplandığı alanda Pennie dağları ülkeyi kuzeyden güneye dikine olarak ikiye bölmekte olup, Scafell Pike zirvesi 978 metre uzunluğu ile ülkenin zirvesini oluşturmaktadır. Diğer yandan doğuda yer alan Fens bölgesi ise tarıma uygun olması açısından bataklık iken kurutulmuştur.

İngiltere’nin kuşkusuz en önemli kenti Londra’dır. Diğer şehirleri ise; Manchester, Liverpool, Leeds, Bristol, Newcastle, Hull, Nothingham olmaktadır. Ülke nüfusunun yüzde seksen beşi İngiltere’de yaşamaktadır. Nüfusun ise yüzde seksen beşi şehirlerde yaşamaktadır ve kilometreye düşen kişi saysı 235 olarak dünyanın en yoğun nüfusuna sahip olmaktadır. Diğer yandan ise geleneklerine bağlı bir ülke olarak tanınan İngiltere’de halkın polise olan saygısı nedeniyle polisler silah taşımamaktadır.

İngiltere’de kırk bine yakın okul bulunmaktadır. Eğitm yaşı beş olan ülkede devlet ücretsiz vermektedir, devletin vermiş olduğu payı yüzde doksan beştir, buna karşılık olarak özel  sistemi de mevcuttur. Devlet okullarında ortalama olarak yirmi kişiye bir öğretmen düşmektedir. Ayrıca, Birleşik Krallıkta yedi yüzü aşkın teknik ve ticari kolejin yanı sıra doksan bir üniversite, yüz on beş yüksek okul bulunmaktadır.

Üniversite kitaplığında iki milyon kitap bulunan Cambridge Üniversitesi ise ülkenin en eski üniversitesi ünvanını  korumaktadır. Bir başka eski üniversite de Oxford olurken, Eton Koleji de 1440 yılında kurulmuştur.

 gösterilmiş başarılara bakılarak söylenecek tek söz, İngiltere’de  bir sektör oluşturmaktadır ve hazineye katkısı da yüzde seksenlere kadar yaklaşmaktadır. Bu durum, İngiltere’nin gelir kaynağının ilk sırada yer aldığını göstermektedir. Ülkeye her yıl yurt dışından altı yüz bin ortalamada öğrenci başvuru yapmaktadır.

İE ailesi olarak, yurt dışı eğitimde ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim alınmasının yanı sıra dünyanın en kaliteli kurumlarında öğrenim görülmesi sonucunda alınacak olan sertifika ve diplomaların önemini her öğrencimize anlatıyoruz. İngiltere kurumlarından alınmış bir diploma yalnızca İngilizce seviyenizi göstermemekte olup, aynı zamanda başarılı bir birey olduğunuzun da kanıtı sayılmaktadır, dolaysıyla İngiltere dil okullarından alınmış bir belge sizlere iş dünyasında önemli kapılar açacak nitelikte demektir. Üstelik, eğitim süresi diğer ülkelere göre daha kısa olan İngiltere aynı zamanda ekonomi için de önemli bir alternatif oluşturmaktdır.

İngiltere dil okullarının programları, fiyatları, başvuru işlemleri, konaklama, vize, yolculuk,  gibi konularda kurumumuz Danışmanlarımızdan gereken detayları alabilirsiniz. İE ailesi olarak İstanbul ve Ankara merkezli  devam ettirdiğimiz hizmetlerimiz, İngiltere’nin en kaliteli  kurumları ile çalışma olanağını sizlere sunmamıza aracılık etmekte olup, bizlere telefon ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iletişim sayfamızdan Geri bildirim formu doldurarak sizlere anında bilgi sunuyoruz.