İngiltere Eğitim Kursları

İngiltere Eğitim Kursları

İngiltere eğitim kursları kapsamında EC Cambridge, Cambridge’de çağdaş bir bina içerisinde eğitim vermektedir. Alışveriş bölgesinin hemen yanında yer alan okul, kentin sayılı okulları arasında gösterilmektedir.

 

EC Cambridge

En çok yüzde on ile İsviçreli öğrencilerin başvuruda bulunduğu okulda Türkiye’de gidenlerin yüzdesi de dokuz olarak ikinci sıradaki yerini korumaktadır. Genellikle 21 ile 25 yaş grubunun daha çok beğenisini toplamış olan EC Cambridge, on dört sınıf ve yüz doksan altı öğrenci kapasitesi ile sınıf ortalamasını on ikiye çekerek eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmaktadır.

Asgari yaş sınırı on altı olan okulda; genel ingilizce, yoğun ingilizce, çalışma amaçlı ingilizce, akademik dönem, akademik yıl, yoğun akademik dönem, yoğun akademik yıl, iş ingilizcesi, Cambridge sınavlarına hazırlık, Cambridge sınavlarına yoğun hazırlık, bire bir, Londra’da staj kursları verilmektedir.

Kursa dahil olan program ve materyaller ise; ders kitapları, ingilizce aktivite çalışmaları, karşılama tekniği, sosyal ve kültürel programlardır.

EC Cambridge okulunda okuyan öğrenciler için aile yanında konaklama dışında öğrenci evi ve yurtlar da alternatif oluşturmaktadır.

İngiltere’de eğitim amacınızı gerçekleştirirken, aynı zamanda; Fitzwilliam müzesini görebilir, İngiliz mimarisinin nadidelerinden King’s College Cahpel’i ziyaret edebilir, Cam nehrinde sandal turu yapabilir, ADC tiyatrosunda oyunları seyredebilirsiniz.