İngiltere Dil Okulu

İngiltere Dil Okulu Avantajları

Bugün İngilizce dünyanın en yaygın dili olarak kabul görüyor; eğitim alanında da etkinliğini devam ettiren İngilizce eğitim için en ideal öğrenim yolu ise yurt dışı eğitim, yani İngiltere dil okulu seçenekleri görünüyor.

İngiltere, her yıl yüz elliden fazla ülkeden öğrenci başvurusu alan bir ülke. Ana dilinin İngilizce olması ve özellikle ikinci dünya savaşı sonrası her alanda kendini kabul ettirmiş olması, günümüzde İngilizceyi diğer dillere kıyasla daha çok ön plana çıkarıyor. İstatistik verilere baktığımız zaman her yıl ortalama olarak dünya genelinden altı yüz bin öğrencinin İngiltere okullarında eğitim almak için başvuruda bulunduğunu görüyoruz.

Eğitim, kuşkusuz iş hayatına atılmanın en önemli basamağı. Bugün ulusal eğitim standartları her gencimize eşit şans tanımıyor, bu nedenle daha fazla donanıma sahip olmak ancak diğer gençlerden daha fazla avantaj anlamına geliyor. Dolayısıyla iş hayatında başarı is eğitim kalitesi ile ortaya çıkıyor.

 

İngiltere Dil Okulu Programları

İngiltere dil okulu fırsatından yararlanarak alabileceğiniz programlar ise şunlardan oluşuyor; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Yaz kampları, İş İngilizcesi.

Ayrıca üniversite hayatı da İngiltere’de büyük bir avantaj oluşturuyor. Dünyanın geneline bakıldığında dört yıl olan üniversite eğitimi, İngiltere’de ise yalnızca üç yıl. Bu pek çok anlamda kazanç demektir. Hem rakipleriniz olan diğer gençlerden önce eğitiminizi tamamlamak hem iş hayatına daha erken atılmak hem de dünya genelinde iş bulmanıza yardımcı olmak demek. Bugün İngiltere çok ulusluluk sayesinde dünyanın tüm ülkelerinden gelen öğrencileri barındırıyor ve bu gençler geleceğin potansiyel iş adamı. Dolayısıyla yeni pazarların açılması anlamına geliyor. Bu temel ilişkilerin yaşandığı merkez nokta ise İngiltere olması nedeniyle önem taşıyor. Bir anlamda geleceğe yatırım olan İngiltere, aslında sınırsız pek çok fırsatı da kendiliğinden sunuyor.

Yurt dışı eğitim konusunda İngiltere dil okulu yirmi yıllık deneyim ve birikime sahip olan İngiltere’de Eğitim ailesi ile bugüne kadar binlerce öğrenciye bu kapının açılmasında yol gösterici olmuştur. İlk aşamadan son aşamaya kadar; başvuru sürecinden vize işlemlerine, kayıt işlemlerinden konaklama sorununa kadar tüm aşamalarda her zaman sizinle beraber olduk.

Birleşik Krallıkta yaklaşık olarak on bine yakın dil okulu bulunuyor. Bugün dünya genelinden her yıl altı yüz bin öğrenci bu okullara eğitim almak için başvuruda bulunuyor. Bu noktada tercihin bu ülkeden yana olmasının elbette tek nedeni ana dilinin İngilizce olması değil. İş hayatında ve eğitimin ilerleyen dönemi olan üniversitede de büyük katı sağlayabilecek niteliğe sahip olması da önem taşıyor.

Profesyonel işletme anlayışı, kurumsal ilkeler ve sorumlu firma bilincinde olan İngiltere’de Eğitim ailesi olarak, sizlere İngiltere dil okulu konusunda ücretsiz eğitim danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tüm sorularınızı konusunda uzman eğitim danışmanlarımıza iletebileceğiniz gibi iletişim sayfamızdan da bize yorum, görüş ve sorularınızı ulaştırabilirsiniz.

Neden İngiltere?

Öncelikle dünya genelinde İngilizcenin kabul edildiği aksana sahiptir. Sadece eğitim alanında değil, sosyal hayat ile iç içelik konusunda da sizlere eşsiz deneyimle kazandıracaktır. Dil seviyeniz ne olursa olsun size uygun bir dil kursuna mutlaka ulaşabilir, gerek ders programları gerekse İngiliz disiplinli çalışma sistemi ile kısa sürede dil becerinizdeki artışa kendiniz ve çevreniz şahit olabilirsiniz. Üstelik kalıcılığı ömür boyu süren bir deneyim olacaktır.

Hedefinize ulaşmak için en kısa yol olan İngiltere hakkında tüm merak ettikleriniz; okulları, programları, vize işlemlerini, konaklamayı… Gelin bizimle paylaşın. Üstelik ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanın. Siz de yurt dışı eğitimi avantaja dönüştürenlerden olun.

Okullar hakkında: http://www.ingilteredeegitim.gen.tr/ingiltere-dil-okullari