İngiltere Dil Okulu Sınavları ve Hazırlık

İngiltere Dil Okulu Sınavları ve Hazırlık

İngiltere’de eğitim sürecinin başlangıcı olarak, baş vuruda bulunduğunuz ticaret okulu birden çok sınav sonucunu kabul ediyorsa, bireysel ihtiyacınıza en uygun cevap verecek sınav seçeneğini sunmanız daha yerindedir. Sınavı seçmekle beraber ingiltere dil okulu sınavları tercihinizi yerine getirirken, önemli bir nokta olarak değerlendirmenizi, sınav tarihlerinin hangi zamanlarda olduğu ve/veya sınav sonucunu ne zaman elde edeceğiniz belirleyici olmaktadır.

İngiltere Dil Okulu Sınavlarına Hazırlık

 

Sınav tarihleri, kayıt için son başvuru tarihiniz ve vize işlemleri açısından önem taşırken, diğer yandan ilk sınav girişinde beklenen sonucu elde edememeniz durumunda size zaman kazandıracak ek bir süre ve boşluk yaratmak için de alternatif oluşturmaktadır. Bu konuyu bir örnekle anlatmak gerekirse; Pearson, PTE Academic için sınav seansları uygular ve ardından beş günlük periyotta sonuçları online olarak açıklar.

MBA programlarına giriş hakkını elde etmek rekabete açık olarak meydana gelirken, İngilizce sınav sonucu mümkün olan en iyi düzeye ulaşmalıdır. İngilizce konuşmanız akıcı ve üst düzeyde olsa da, ingiltere dil okulu akademik bir sınav hazırlığında sınavda karşılaşabileceğiniz soruları göz önünde bulundurarak deneyimi artırmak, araştırma yapmak ve kaynağa ulaşmak gerekmektedir. IELTS, TOEFL ve PTE Academic kendi web sayfalarında alıştırma yapabileceğiniz örnek sorularla hazırlanmış fırsat yaratmaktadır.

İster şansınızı artırmak olsun, ister sınav öncesi eğitim ihtiyacı olsun resmi bir sınıf eğitimine gereksiniminiz olduğuna inanıyorsanız, yeteneğinizi artırmaya, dil akıcılığınızı geliştirmeye ve öz güveninizi oluşturmaya endekslenmiş değişik eğitim kurumlarından faydalanabilirsiniz. Bugün bu eğitim kurumlarının pek çoğu akademik İngilizce sınavları için programlı ve sistematik eğitim sunan özel kurs niteliğine sahiptir. PTE Academic, bu konuda özenli bir çalışma programı dahilinde dünya genelinde dil eğitim ortakları ile çalışma gerçekleştirmektedir. PTE Academic aracılığı ile eğitim sunan kurumlardan her hangi biride olsa alacağınız kursun içeriğinin sınav hazırlığı ağırlıklı olduğuna emin olabilirsiniz.

PTE Academic, bugün dünya ölçeğinde lider bir eğitim örneği olarak çalışmlaarını hayata geçirmektedir; PTE Academic, Pearson tarafından sunulan bilgisayar tabanlı oluşturulmuş, ingiltere dil okulu sınavları özellik ve niteliklerine hakim, uluslararası dil sınavıdır. PTE Academic, INSEAD, Harvard, London Business, Yale University gibi dünya genelinde üniversiteler başta olmak üzere devlet bakanlıkları tarafından da kabul görmektedir.