İngiltere Dil Okulu Başvuru 2014 İşlemleri

İngiltere Dil Okulu Başvuru 2014 İşlemleri

Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da standartların yükselmesi yurt dışı eğitimi daha çok ön plana almamıza neden olmaktadır, İngiltere dil okulu başvuru 2014 işlemleri özellikle iş dünyasında dil yeterliliği ve liderlik vasıfları kazanılması açısından uluslararası eğitimin gerekliliği olarak hayatın içinde yer almaktadır. İngilizce, bugün bir dünya dili olarak konjektürde yerini alırken, çok fazla uzak durmak ise tahmin edildiği gibi yarardan çok zarar getirmektedir. Bu nedenle ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim almak ise kaçınılmaz bir avantaj sağlamaktadır.

Başvuru İşlemleri
İngiltere Dil Okulu Başvuru 2014 İşlemleri

 

İngiltere dil okulu başvuru işlemleri için öncelikle gerekli şartların oluşması gerekmekte ve akabinde başvuru için zaman kaybetmemelidir. Alt zemini oluşmuş bir yapılanma olarak görülmesi gereken başvuru süreci, eskiden olduğu kadar zor aşamalar içermemektedir, bugün online başvuru ile işlemleriniz hızlı bir biçimde yerine gelmektedir. Bu konuda kurumumuz Ankara ve İstanbul ofislerinde çalışma gerçekleştiren Eğitim Danışmanlarımızdan yardım talep edebilir ve hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Dil Okullarına Nasıl Başvuru Yapacağım?

İngiltere dil okulu başvuru işlemleri için başlamadan önce iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırma bireysel çabanızla olabileceği gibi, profesyonel olarak danışmanlık hizmeti veren kurumlar aracılığı ile de olabilmektedir. Yalnız burada sizlerin açısından önemli bir nokta; başvuru süreci her ne kadar direk okula bireysel olarak yapılıyor olsa da, bazen, hatta sık sık hatalı başvurular gündeme gelmektedir ve bu hataların başında da form doldurmalar bulunmaktadır. Bu nedenle kimi zaman başvuru tarihi geçmekte ve alternatif başvurunuz yoksa fırsat kaçmaktadır.

Diğer yandan bütçeniz okul seçiminde önemli bir ol oynamaktadır. Bütçenize göre seçim yapmanız ise en doğal olanıdır. İngiltere’de Eğitim ailesi olarak sizlere uygun şartlara göre değerlendirmemizi, seçmiş olduğunuz okuldan bölgenin coğrafi yapısına ve diğer giderlerinizi göz önüne alarak sunuyoruz. Kişiye özel değerlendirme çalışmamızdan yararlanmak için biizmle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Aşamaları Nelerdir?

Öncelikle gereken belgeler tespit edilerek size en sağlıklı açıklama yerine getirilir, daha sonra ise yatırılması gereken depozito ücretinin ardından okul ile iletişime geçilmesi durumunda sözleşme imzalanır. Vize işlemlerinin pozitif sonuçlanması ile önceden alınmış olan depozito ana ücretten düşülmektedir. Belgelerin tamamlanmasıyla ise okuldan kayıt belgesinin gelmesi de üç iş günü sürmektedir. Bireysel başvurular sonucunda vize uygulamasında pek çok sorunla karşılaşılmaktadır, bu sorunların oluşmaması için Eğitim Danışmanlarının yönlendirmelerine son derece dikkat etmelidir. Hayallerinizin başlamadan bitmemesi için lütfen kurumumuz ile iletişimi bu konuda sıkı tutunuz.

Vize onayı alınması ile birlikte, öğrenci mülkata çağrılmaktadır. Son aşamada ise; pasaportun teslimi ile birlikte havalimanı karşılama ve konaklama işlemleri de hayata geçirilir. Bu noktadan sonra tek yapılması gereken uçak biletinin sağlanmasıdır.

 

Öğrenci Vizesini Nasıl Alacaksınız?

İngiltere dil okulu başvuru işlemleri – Vizeler arasında, Öğrenci Ziyaretçi Vizesi altı aya kadar yurt dışı eğitim almak isteyenlere verilmektedir. İngiltere dil okulu kayıtlarınız gerçekleştiği andan itibaren başlayan vizeyi uzatma hakkınız bulunmamaktadır. İstisnai bir durum olarak EEEA’ya yani Ankara Antlaşmasına başvuruda bulunabilirsiniz.

On sekiz yaşından küçükler için Çocuk Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılırken, altı ay ile on bir aylık vize alımlarında İngilizce yeterliliği şartı aranmamaktadır. Banka hesabında ise yirmi sekiz gün süre ile para bekletme gibi bir zorunlulukta olmamaktadır.

Vize talebiniz eğer olumsuz olarak cevaplandırılmış ise itiraz hakkınız yoktur. Vizenizin reddedilmemesi için uzman kontrolünde işlemlerin takibi yapılmalıdır. İngiltere’de Eğitim ailesi olarak bu konuda sizlere üst düzeyde yardımda bulunuyoruz. Bu nedenle tekrar başvuru gibi bir durumda harç ödemesini ikinci bir defa yapmayacağınız gibi, vize memuru nazarında ön yargıdan da uzak durabileceksiniz. İngiltere Konsolosluğuna ödenen harç bedeli yüz kırk bir dolar olarak belirlenmiştir.

Uzatılmış Öğrenci Vizesi Nedir?

Altı ile on bir ay arasında İngiltere dil okulu başvuru işlemleri sonrasında eğitim almayı düşünenlerin başvuruda bulunması gereken vize çeşididir. Bu vizeyi uzatmak gibi bir hak verilmemektedir. Bu vize çeşidinde de on sekiz yaş altı için Çocuk Ziyaretçi Vize başvurusu yapılmalıdır. Konsolosluğa ödenecek vize tutarı iki yüz elli beş dolardır.

Tier 4 Vizesi Nasıl alınır?

Bu vizenin en önemli avantajı haftada yirmi saat çalışma iznini sağlamasıdır. Puan sistemine dayalı olarak verilen bu vize için başvuru sahibinin kırk puan toplaması gerekmektedir. Dört ile on yedi yaş arasında çocuklar için Tier 4 Çocuk başvurusu yapılması gerekirken, dört ile on beş yaş arasındaki çocuklar bağımsız ve ücretli okullarda eğitim almak zorundadır.  Tier 4 Çocuk vizesine sahip çocuklar kamu okullarında eğitim alamamaktadır. Vize harcı ise beş yüz yirmi yedi dolardır.

{star-snippet}