Cambridge Dil Okulları

Cambridge Dil Okulları Başvuru

İngiltere’de dil eğitimi almayı düşünenler için hazırlamış olduğumuz okul tanıtımları çerçevesinde Cambridge dil okulları hakkında bilgilendirme çalışmasının yer aldığı sitemizde, sizlere kurslar hakkında temel bilgiler verilmekte. Cambridge Studio dil okulu ve kurslar hakkında daha fazla bilgiye yer vermeye çalıştığımız internet sitemiz dışında güncellenmiş tüm bilgileri Eğitim Danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ olarak alabilirsiniz.

 

Cambridge Studio Eğitimleri Nelerdir?

Cambridge Dil Okulu, geçmişten gelen başarılı eğitim kalitesinin dışında ayrıca bugün İngiltere’nin Cambridge kentindeki en eski ve en kapasiteli dil okulu olarak bilinmektedir. Cambridge ingiltere dil okulu, bağımsız bir dil okulu olmakla beraber, haklı olarak ününü kuruluş tarihinden bu yana altmış yıl boyunca devam ettirdiği yüksek standartlarla gerçekleştirdiği eğitime borçludur. O tarihten günümüze kadar eğitim kalitesi ile dikkat çeken Cambridege Studio dil okuluna her eğitim yılında dünyanın dört bir yanında bulunan yüzlerce ülkeden dört binden fazla öğrenci kayıdı gerçekleşmektedir.

Cambridge dil okulu ana merkezi, on dokuzuncu yüz yıla ait iki binadan oluşmakta olup, demir yolu istasyonuna uzaklığı sadece dört yüz metredir; ayrıca Cambridge dil okulları bir başka özellik olarak şehir merkezine yürüme mesafesinin ise sadece on dakika uzaklıkta olması ile dikkat çekiyor.

Cambridge kenti, bugün sekiz yüz yıllık bir üniversiteye sahiptir ve dünyanın en büyük öğrenim merkezlerinden biri olması ile şöhreti yakalamış bir şehir ünvanına sahiptir. Yüz yirmi bin insanın yaşadığı küçük bir kent olmasına karşın şehirden Londra’ya trenle yaklaşık olarak kırk beş dakika uzaklık gibi kolay bir erişim de sağlanmaktadır.

On altı yaş ve üzeri yetişkinler için, Yoğun İngilizce Kursları yıl boyunca verilirken, on altı yaş altındaki gençler yani dokuz ile on dokuz yaş arasındakiler için de yaz tatillerinde ve okulların tatil dönemlerinde devam etmekte olan “Her şey Dahil Dil” ve “Aktivite” kursları da verilmektedir.

On Altı Yaş ve Üstü Yoğun İngilizce Kursları

Bütün İngilizce seviyelerini kapsayan, aynı zamanda her hafta başlayıp bütün yıl boyunca devam eden iki temel kurs programı okulda düzenli olarak sunulmaktadır. Bu kurs programları, EFL 20 ve EFL 28 kurslarıdır. EFL 20 programında hafta içi Pazartesiden Cumaya kadar her sabah dokuz ile öğle on üç saatleri arasındaki Genel İngilizce kursları bulunmaktadır. EFL 28 programı ise yine aynı Genel İngilizce kursunu kapsamakla beraber, Cuma günü öğleden sonraları dışında, diğer günler öğleden sonra on dörtten on beşe kadar süren özel seçenekli kurslarda bulunmaktadır.

Kurs Programlarında;

Dil Becerilerini (Dinleme, Gramer, Konuşma,  Okuma, Yazma, Telaffuz),

Okuma ve Yazma Alıştırmalarını,

Özel İlgi Alanlarını(İngiliz kültürüne bakış, Medya, Tarih),

İş İngilizcesini,

Akademik İngilizceyi (IELTS sınavına hazırlık kursu da içermektedir),

TOEIC sınavına hazırlık kursları kapsanmaktadır.

Diğer yandan yılın belirli dönemlerinde, yalnızca IELTS, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına yönelik tam zamanlı ve yarı zamanlı kurslar da mevcuttur.

Konaklama Olanakları

Cambridge Studio ingiltere dil okulunda yıl boyunca, tek kişilik, yarım pansiyon Aile Yanında Konaklama olanağı bulunmaktadır. Aile yanında konaklama ile okul arasındaki mesafe ortalama olarak otuz dakikayı aşmayacak yakınlıktadır

Aktiviteler Nelerdir?

Okuldaki dersler dışındaki zamanlarda seçenekli aktivite programları sunulmaktadır. Aktiviteler genellikle spor, sanat ve el sanatları, dil oyunları, film geceleri, nehirde sandal gezintisi ve akşam sosyal aktivitelerini içermektedir.

Cambridge dil okulları eğitimi alan tüm öğrenciler, ilk gün sınava alınarak, kendilerine uygun İngilizce dil seviyeleri tespit edildikten sonra uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Sınıflar, öğrencilerin yaşlarına göre dinamik, etkileşimli, uygun ve etkili bir yapıya sahiptir. Ayrıca okulda acil durumlar için yirmi dört saat süre ile hizmet veren Öğrenci Refah Merkezi de bulunmaktadır.