İngiltere Dil Okulları Tanıtım

İngiltere Dil Okulları Hakkında

İngilterede eğitim hizmetine kurumsal kalite ve dünya standartlarına uygun olarak, pek çok farklı dil okulları bulunuyor. Biz de yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz kapsamında, farklı aktivite ve dil eğitimi içerikleri sunan kurumlar ile çalışmaktayız. Dil kursları, İş İngilizcesi ve Yaz kampı gibi programlarımızın da içerikleri belirli yaş gruplarına göre hazırlanmış, öğrencimizin hem eğlenceli bir yaz tatili geçirmesi, hem İngilizcesini geliştirmesi hem de farklı kültürler tanıması bakımından yararlı olacak şekilde planlanmıştır; hazırladığı örnek programları ve detaylarını programa özel sayfalarımızda bulabilirsiniz.

İNGİLTERE’DE EĞİTİM REHBERİ – BAŞVURU SÜRECİ

Uluslararası eğitimin getirisinin yüksekliği bugün genel kabul görmüş bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Özellikle İngiltere gibi, sisteme son derece önem veren ve dünya standartlarının üzerinde bir kaliteyi yakalamış ülkede eğitim almak ve bu uygulamayı tamamlayarak iş yaşantısına atılmak, pek çok kazancın daha ilk etapta sağlanmasına olanak yaratmaktadır. Özellikle son yıllarda öğrenciler arasında artan yurt dışı düşüncesinde kesinlikle bir yanılgı bulunmamaktadır. Biz de İE ailesi olarak çalışmalarımızı sizlerin doğrultusunda yerine getirirken, İngilterede eğitim rehberi ile uzman görüşlerimizi, bilgilerimizi ve deneyimlerimizi en kaliteli dil okulları seçimini kolaylaştıracak biçimde sizlere aktarıyoruz.

 

İngiltere’de  Hakkında

İngiltere; 2000 yıllık köklü geçmişiyle kraliyet atmosferinin büyüsüne kapılıp etkisinden uzun bir süre çıkamayacağınız, kozmopolit yapısıyla farklı kültürleri içinde bulunduran  bir Avrupa ülkesidir.  57 milyon nüfusa sahip olan İngiltere’de nüfusun %80’i kentlerde yaşamaktadır. Kozmopolit yapısından dolayı farklı kültürlere sahip olan  insanlar birbirlerine karşı son derece saygılı ve hoşgörülü davranırlar. Okuma-yazma oranının yüksek olduğu, çağdaş ve teknolojik olarak gelişmiş bir yapısı vardır. Bu bakımdan suç oranları oldukça az, yaşam standartları yüksektir.

İngiltere halkı geleneklerine çok bağlıdır. Günümüzde cumhuriyet rejimi uygulansa da atalarından gelen kraliyet geleneğine hala fazlasıyla saygı duyarlar.

İngiltere’de kurallar çok keskindir. Söz konusu kurallar neyse onu uygularlar. Bu da ülke de belli bir düzeni ve disiplini beraberinde getirir. Kozmopolit yapısından dolayı insanlar birbirlerine karşı son derece saygılı ve hoşgörülü davranırlar.

5-16 yaş arası gençlerin zorunlu eğitim gördüğü İngiltere’de öğrencilerin %95’i devlet okullarında ücretsiz eğitim görürler. Devlet, eğitim ve öğretimi gelişmişliğin en önemli adımlarından biri olarak gördüğü için öğrencilerine en iyi koşullarda eğitim verme gayesindedir. Öğrencilerle birebir ilgilenmek, onların hangi alanlarda eksik kaldığını daha net bir şekilde anlamak için okullarda her 20 kişiye 1 öğretmen düşmektedir.

Ayrıca İngiltere, 12. Yüzyılda kurulan yaklaşık olarak 750 yıllık köklü geçmişleriyle dünyanın en eski eğitim kurumları olan Cambridge ve Oxford Üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin standart üstü eğitime çok fazla önem vermesi ülkede çok sayıda ilim insanının yetişmesini sağlamıştır. Dünyaca ünlü fizikçi Newton, Harvey ve Boyle ile birlikte Halley, Watson, Dalton, Faraday, Boule gibi bilim adamları da bu ülkede yetişmişlerdir.

 

İngiltere’de Konaklama

İngiltere’ye gidecek öğrencilerin kalacakları yerleri Türkiye’den ayrılmadan önce belirlemiş olmaları gittikleri zaman karşılaşacakları zorlukları önleyecektir. Bir üniversite veya kolejden kabul mektubu gelen her öğrenci zaman kaybetmeden okula başvurup kalacak yer olanaklarını değerlendirmelidir.

Genellikle öğrenim kurumları yabancı öğrencilere, başvurularını Ağustos ayı başına kadar yaptıkları taktirde, bir yıl okul yurtlarında kalabilmelerine ilişkin garanti verebilmektedir.
İngiltere’de eğitim alacak yerler belli başlı 3 grupta toplanabilir:

1. Üniversite veya kolejin sahip olduğu ve kampüs içinde veya yakınında bulunan yurtlar
2. Öğrencilerin kendilerinin veya öğrenci birliği ya da kalacak yer büroları aracılığıyla bulacakları yerler,
3.Aile yanı konaklama

İngiltere’de Kurs Seçenekleri

Genel İngilizce:  Kapsamlı bir şekilde hazırlanan ve  dil öğrenmenin temel prensiplerinin  en iyi şekilde tespit edildiği sizler için özenle hazırlanmış genel İngilizce programlarında; okuma, anlama, yazma, telaffuz ve konuşma gibi adımların her birinde ayrı ayrı istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

Yoğun İngilizce: Akademik kariyeriniz veya mesleğiniz için kısa sürede İngiltere’de balmak istiyorsanız sizlerin beklentilerini en yüksek seviyede karşılayacak yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. Yoğun program almak isteyen öğrenciler için İngiltere çok doğru bir tercihtir. Evrensel dil olarak kabul edilmiş  İngilizcenin doğup geliştiği yer olan İngiltere’de herkes İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşur. Kursta öğrenilen teorik bilginin günlük yaşamda kullanımı öğrenme sürecine hız kazanır. Böylece İngiltere’de geçirdiğiniz kısa süre içinde en yüksek verimde maksimum ilerleme kaydedebilirsiniz.

İş İngilizcesi: İş İngilizcesi programlarına katılabilmeniz için orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. İş dünyasında başarı elde etmek için İngilizce bilmenin neredeyse zorunlu hale geldiği su götürmez bir gerçektir. Toplantılarda konuşulan konuya hakim olamıyorsanız, rapor yazarken ve yabancı iş arkadaşlarınızla konuşmanız gerektiğinde zorlanıyorsanız sizlerde İş İngilizcesi programlarıyla İngilizcenizi hızla istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Sınava Hazırlık: İngilizce seviyeniz yeterli ancak  IELTS, TOELF gibi sınavlara daha derinlemesine ve etkili hazırlanmak istiyorsanız veya İngiltere üniversitelerinde üniversite eğitimi almak için üniversitelere şartlı kabul başvurusunda bulunduysanız  dil okullarımızın sınava hazırlık programlarını tercih edebilirsiniz.

 İngiltere’nin birbirinden muhteşem  ve büyüleyici şehirlerinde yolculuk..

Dil okulları dışında bu ülkede mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikleri ve tarihi yapıları görmeden ülkenize geri dönmeyin Aslında hepimizin isimlerini duyduğumuz ama gidip görmeyi hayal olarak gördüğümüz şehirlerin çoğu İngiltere’de! Cambridge, Manchester, Londra, Brighton, Oxford, Liverpool-Newcastle, Devon İngiltere denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen dünyaca ünlü şehirlerdir. Bu şehirlerin büyüleyici atmosferinden bahsettiğimiz de kendimizi kaptırmamız elde değil!

Cambridge, dünyanın en gözde üniversite şehri.. çok sayıda sanat galerisine ve müzelere ev sahipliği yapar. Cambridge’ de gezip görmeniz gereken yerler; Cambridge University (Cambridge Üniversitesi), Cambridge Castle ( Cambridge kalesi), Fitzwilliam Müzesi, Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesi, Museum of Classical Archaelogy, King’s College, Trinity College, Ely Cathedra,l Cambridge University Museum of Zoology, Cambridge Museum of Tecnology, Fen Rivers Way.

Manchester, İngiltere’nin sanayi şehri olarak bilinir. Sanayi fabrikalarının yanı sıra şehir de çok sayıda üniversite vardır. Dünya ve İngiltere basın sektörünün önde gelen isimleri,  başta BBC olmak üzere birçok kanal genel merkezlerini Manchester’a taşıyarak Medya City UK olarak geçen medya üssünü kurmuşlardır. Esas olarak Manchester’ın dünya üzerinde tanınmasında en fazla katkıyı Manchester United futbol takımı sağlamıştır. Son yıllarda Machester City takımının adını duyurmaya başlamasıyla şehir tam bir futbol şehri haline gelmiştir.

Ve tabi ki Londra..  Sadece İngiltere’nin değil dünyanın en popüler şehri.. İngiltere’nin ekonomik ve kültürel olarak en gelişmiş şehrine adımınızı attığınız ilk andan itibaren kendisine hayran bırakır. Uluslararası platformda birçok alanda tercih edilmesi sebebiyle farklı kültürleri bir araya getiren kozmopolit bir yapısı vardır. Mutlaka görmeniz gereken dünya çapında marka haline gelen yerler İngiltere’de bulunmaktadır.

Londra; Parlemento Binası, Big Ben, Hyde Park, Tower of London, Trafalgar Square, London Eye, Tower Bridge, Oxford Street, Buchingham Place ve daha birçok ünlü mekanıyla turistlerin ve  uluslararası öğrencilerin tercih ettikleri en gözde şehirdir. Şehri ikiye bölen Thames Nehri çoğu zaman sadece nehir olarak anılır. Londra’nın farklı olarak nitelendirebileceğimiz özelliklerinden birtanesi İngiltere’nin yemek kültürü unsurlarından olan İngiltere’deki aşçılık okullarıdır.

Londra, yemek okulları çeşitliliğiyle farklı bir özgünlüğe sahip. Ev sahipliği yaptığı aşçılık okullarıyla Londra’yı incelerken bu güzel kentin aşçılığı deneyimlemek adına en keyifli duraklardan biri olduğunun altını çizmek gerek.

Oxford; şehrin isminden adını alan, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi ile özdeşleşmiş tam bir üniversite ve öğrenci şehridir. Ashmolean Müzesi, Pitt Rivers Müzesi, Bodleian Kütüphanesi, Carfax Kulesi, Oxford Botanik Bahçesi, Sheldonian Tiyatrosu, Aziz Mary Kilisesi Oxford’a gidipte mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

Brighton, deniz kenarındaki Londra olarak bilinen bir sahil kasabasıdır. Uluslararası öğrencilerin hem dil eğitimi hem de üniversite eğitimi için tercih edebilecekleri 160.000 nüfusuyla sakin bir yapısı vardır.

Devon; muhteşem kumsalları, engebeli kalker kayalıkları ve gizemli bataklıkları ile İngiltere’nin en güzel bölgelerinden birisidir. Akdeniz havası, etkileyici kültürel mirası ve genç atmosferi ile Devon dil kursu öğrencileri için popular merkezlerden birisidir.

HİZMETLERİMİZ  NELERDİR?

Öncelikle okullar hakkında detaylı bir çalışmamız bulunmaktadır. Okul fiyatlarından konaklamaya okul müfredatından sosyal yaşama kadar pek çok bilgiye güncel olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Danışmanlarımız ile görüşebilir, binlerce okul arasında tercihinizi netleştirebilir ve başvuru sürecini hemen başlatabilirsiniz. İE kurumu olarak Ankara ve İstanbul merkezli ofislerimiz ile sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu noktada tek yapmanız gereken bizlere telefon veya iletişim sayfamızdan form göndererek ulaşmak.

BURS NASIL ALINIR?

İngiltere’de uygulama almayı düşünenler için yetenek ve bilgiye dayalı olarak bir belirleme yapıldığını söylemek gerekir. Finansal desteğin yanı sıra burs kazanmak kabul sürecinde önemli bir adımdır. Sosyal, kültürel, sportif bir başarının belgelenmesi dışında dörtlü sınav sonuçlarına göre 3.5 not, 100’lü puan sisteminde en az 75 not ortalamasının olması gerekmektedir. Bunun yanında İngilizce yeterliliğini de kanıtlamak diğer bir önemli noktadır. Bazı kurs ve finansörlerin şartlarında 30 yaş sınırını aşmamış olmak da vardır.

İNGİLTERE’DE MESLEKİ SİSTEM

Küresel dünya ölçeğinde dönem dönem meydana gelen ekonomik krizlerinin gözle görünmeyen nedenlerinden biri olarak mesleki iş gücünün geri plana atılması yatmaktadır. Son yıllarda yaşanan krizlerden ders almış ülkeler mesleki öğrenimin önemine işaret ederek, mesleki uzman personel eksikliğini kapatma yollarına gidiyor. Bu noktada mesleki sistem de öne çıkmakta hiç geç kalmıyor. Bir çeşit reform olarak görülen mesleki  sistem artık öğrencilerin perspektifinde becerilerin ortaya çıkmasına ön ayak olurken, diğer taraftan günümüzde değerini gün geçtikçe artırmakta ve standartlarını genişleterek iş dünyasında yerlerini almalarını sağlamaktadır.

İngiltere’de mesleki eğitim programları kariyer amacına uygun olarak iş hayatına atılmayı bekleyen öğrenciler için bir avantaj oluşturmaktadır. Esnek yapısı ile kariyer ve akademik bir kazancı aynı anda sunabilen İngiltere mesleki sistem hakkında detayları Danışmanlarımızdan alabileceğiniz gibi sitemiz içeriğinden de geniş bir şekilde elde edebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulu Programlarımız ve Yaş Grupları

YAZ OKULLARI

Birleşik Krallığı meydana getiren 4 ülkenin en büyüğü İngiltere, dünyaca ünlü kurumlar ve yüksek standartlardaki  kalitesiyle  en ideal ülkelerin başında gelmektedir.
staj programlarının yanı sıra, 18 yaş altı öğrenciler için, İngiltere’nin neredeyse her şehrinde güvenilir ve yüksek standartlarda uygulama veren yaz okulu seçenekleri bulunmaktadır.

  • Dünya standartları
  • İngilterede eğitim ile İngilizce’yi ana vatanında öğrenme imkanı
  • Türkiye’ye yakın konumu
  • Sadece 2 saat zaman farkı
  • İngiliz kültürünü yakından tanıma imkanı