İngiltere Dil Okulları ve MBA

Farklı Bir Bakışla İngiltere Dil Okulları ve İngiltere’de MBA

İngiltere Dil Okulları ve MBA – Sitemizde İngiltere dil okulları seçeneğini ön plana alan ve araştırma aşamasında olanlar için uzman görüşlere yer verilmiştir. Bu yazımızda MBA yani işletme yönetimi üzerine bilgi akışı verilmektedir.

 

İngiltere Dil Okulları ve MBA

MBA programlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden genelde İngilizce becerilerini ortaya çıkaran ve seviyelerini ölçen bir sınav talep edilmektedir.

Siz eğer herhangi bir okulun MBA programına başvuruda bulunacaksanız, seçmiş olduğunuz ticaret okulunun sizden yazma, konuşma ve okuma ile birlikte dinleme becerinizi tespit edecek bir sınav sonucu beklediğini unutmayınız.

MBA programı hem okul içinde hem de okul dışında yaşanan yoğun bir deneyim olarak karcımızda durmaktadır. MBA programında sizin gibi dünyanın dört bir tarafından gelen zengin bir kültür çeşitliliğinin yanında değişik dilleri tanıma fırsatını da yakalayacaksınız. İngiltere dil okulları seçiminizde tüm eğitiminiz boyunca İngilizce becerileriniz kısaca başarıya ulaşmanızda önemli bir anahtar görev durumunda bulunmaktadır. Ayrıca çevreniz ile oluşturduğunuz net güveni MBA programlarına yansıtabilmeniz gerekmektedir; güçlü bir İngilizce seviyesi ile küresel bir ağ oluşturmanızın yanı sıra gelecekte size sunacağı avantajlarda asla unutulmamalıdır.

İngiltere’de tüm ticaret okullarının öğrencilerin İngilizce seviyelerini belirlemede kendi sistemleri içerisinde geliştirdikleri yöntemler bulunmaktadır. Eğer başvurmuş olduğunuz ticaret okulu GMAT sınav sonucunu sizden istiyorsa, Graduate Management Admission Council’ın uygun gördüğü dil sınavı PTE Academic olarak belirlenmiştir.

PTE Academic, sınav tarihlerini sık aralıklar ile gerçekleştirmektedir. Bugün, PTE Academic 40 ülkede sunulmaktadır, bu sınav İngiltere dil okulları mba kapsamında Harvard, INSEAD ve Business School gibi şöhreti pekiştirmiş okullar bu sınavı öne almaktadır.

Diğer yandan bilmenizde fayda olan bir diğer bilgi de, eğitim almak istediğiniz ülkeye göre resmi öğrenci göçmenliği şartlarıdır. İngiltere’de İngiltere Sınır Bürosu tüm öğrencilerden İngilizce bilgisine sahip olduklarına dair Güvenli İngilizce Dil Sınavı sonucunu talep etmektedir.

Önemli bir nokta olarak unutulmaması gereken bir diğer husus ise; başvuruda bulunduğunuz okulun en düşük İngilizce puanı ile gidecek olduğunuz ülkenin vize şartlarını kontrol etmenizdir, bu şartlar güncellenebildiği için kontrol etmekte fayda bulunmaktadır.

Ticaret okulları, üniversiteler ve İngilizce konuşulan ülke hükümetleri tarafından gerçekleşen SELT’ler; TOEFL, IELTS ve PTE Academic olmaktadır. İngiltere dil okulları tercihinde bulunanlar için bu sınavların her biri okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin yanı sıra dil bilgisi, dilde akıcılık, kelime haznesi, yazılı ifade ve sözlü anlatım yeteneklerini ölçmektedir.

İngiltere’de pek çok farklı okulda, farklı aktivite ve dil eğitimi içerikleri sunan dil okulları ile çalışmaktayız. Yaz Okulu ve yaz kampı programlarımızın içerikleri belirli yaş gruplarına göre hazırlanmış, öğrencimizin hem eğlenceli bir yaz tatili geçirmesi, hem ingilizcesini geliştirmesi hem de farklı kültürler tanıması bakımından yararlı olacak şekilde planlanmıştır. Okullarımızın hazırladığı örnek programları ve detaylarını programa özel sayfalarımızda bulabilirsiniz.

İngiltere’de Üniversite

Küresel dünya ölçeğinde sayıları her geçen gün artan üniversite mezunlarını bekleyen en önemli sorun hiç kuşkusuz rekabet ortamlarında kozlarını paylaşırken ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yüksek lisans, dünya genelinde olduğu gibi ingiltere’de üniversite mezunları için de eğitime devam kararının alınmasına neden olmaktadır. Bu kararla birlikte üniversiteden sonra iş bulma umudu tekrar gelecek bir tarihe ertelenmek zorunda kalıyor. Yine de yüksek lisans, kendilerini ön plana çıkarma açısından en ideal seçim olarak değerlendiriliyor.

 

İngiltere’de Üniversite ve MBA

Potansiyellerini hayata geçirme konusunda öğrenciler tarafından oldukça revaçta görülen işletme master’ı işletme ve yönetim alanında en önemli özelliklerden biri olarak dünya genelinde tanınmıştır. İşletme Yönetimi Master’ı (MBA), bin dokuz yüz doksan dört yılından bugüne her geçen yıl artış göstererek yukarı bir ivme sergilemiştir. Yapılan son araştırma ile elde edilen bilgi çerçevesinde bu rakam, işletmelerden alınan verilere göre yetmiş beş bin başvuruyu işaret etmektedir. Kısaca değerlendirmek gerekirse, ingiltere’de üniversite tercihinin en önemli faktörü olarak pek çok kişi MBA’yi mesleki gelişimlerinin en önemli parçası algılamaktadır.

Üniversite sınavı dilediğiniz gibi geçmedi mi? Ya da daha iyi bir eğitim mi almak istiyorsunuz ? Bu iki sorunun herhangi birine “evet” diyorsanız, size çok hoşunuza gidecek harika bir haberimiz var. İngiltere’de sizler için çok uygun ve kaliteli üniversite geçiş programları sizi bekliyor. Bu programlardan LSI Dil okulunda yeterli derecede İngilizce eğitimi aldıktan sonra birçok üniversiteye LSI akademik danışmanlarınızın yardımıyla kayıt yaptırabilirsiniz.

Eğitiminiz süresince üniversitelere düzenlenecek geziler ve tanıtımlar ile eğitim almak istediğiniz üniversiteye orada iken görüp karar verebileceksiniz.

Program sonunda;

  • İngilizce gramer ve konuşma bilginizi geliştirmiş
  • Akademik boyutta İngilizce öğrenmiş
  • IELTS ve TOEFL sınavlarına kaliteli hocalar kontrolünde hazırlanmış
  • Üniversiteler hakkında araştırma yaparak istediğiniz üniversiteye karar vermiş
  • Üniversite kayıt işlemleriniz LSI Dil okulunun profesyonel hocaları danışmanlığında yapmış olacaksınız.

Üniversite geçişi öncesi dil eğitimi ve TOEFL-IELTS sınavlarını 3 değişik yoldan alabilirsiniz.

1- İngiltere’de Üniversite İngilizce ve Mesleki Hazırlık Programı: Bu programda Yoğun İngilizce Eğitimi + TOEFL ve IELTS Eğitimi + Üniversite de eğitim alacağınız alanınıza yönelik birebir mesleki İngilizce dersleri hepsi bir arada sunulmaktadır. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse; eğer üniversitede mühendislik okumak istiyorsanız bu programda haftada iki saat alacağınız birebir özel derslerde yalnızca İngilizce mühendislik temel dersleri üzerine eğitim alacaksınız demektir. Buda size üniversitedeki ilk yılınızda büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Yalnız bu program için önceden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

2- İngiltere’de Üniversite Hazırlık Dil Eğitimi: Bu programda Yoğun veya Genel İngilizce Eğitimi + TOEFL ve IELTS Eğitimi ni bir arada alarak dilediğiniz üniversiteye geçisiniz yapılacaktır. Ancak bu programda yukarıdaki seçenekte bulunan birebir mesleki İngilizce eğitimi bulunmamaktadır.

3- TOEFL / IELTS/ TOEIC HAZIRLIK KURSLARI: Genel İngilizce düzeyi çok iyi olan, Türkiye de üst düzeyde İngilizce eğitimi almış öğrenciler için direk olarak sadece sınav hazırlığı yapan bir kurstur. Bu eğitim sonunda TOEFL yada IELTS den yeterli puanı aldığınızda direk olarak İngiltere’de üniversite geçişi yapabiliceğiniz anlamı çıkmaktadır.

 

 

İngiltere Yaz Okulu Programlarımız ve Yaş Grupları;

İNGİLTERE’DE YAZ OKULLARI:
Birleşik Krallığı meydana getiren dört ülkenin bugün en büyüğü İngiltere ,aynı zamanda dünyaca ünlü üniversiteleri ve yüksek standartlardaki eğitim kalitesiyle modern eğitim için tüm seçimlerde en ideal ülkelerin başında gelmektedir.

İngiltere’de dil Okulu, üniversite, kurslar ve staj programlarının yanı sıra, on sekiz yaş altı öğrenciler için İngiltere’nin neredeyse her şehrinde yüksek güvenilir ve yüksek standartlarda eğitim veren yaz okulu seçenekleri de alternatif olarak yer almaktadır.

İngiltere dil okulları tercih edilme nedenleri

  • Dünya standartlarında modern eğitim
  • İngiltere dil okulları aracılığı ile  İngilizce’yi ana vatanında, ana dil zenginliği çerçevesinde öğrenme imkanı
  • Türkiye’ye yakın konumu yalnızca 3,5 saat…
  • Sadece 2 saat zaman farkı
  • İngiliz kültürünü yakından tanıma imkanı